Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dopiero od poniedziałku (10.09.) zamknięty zostanie przejazd drogą Syrynia-Rogów

Facebook Twitter

Wstępnie planowano to już na czwartek (6.09.). Prace związane z remontem mostu prowadzone będą w rejonie siedziby Powiatowego Zarządu Dróg, niedaleko skrzyżowania z DW 936 (ulica Bukowska) w Syryni.

fot. Grzegorz-Skibka \ pixabay.com

Przebudowa polegać będzie na wzmocnieniu i poszerzeniu istniejącej konstrukcji nośnej mostu, naprawie przyczółków oraz wykonaniu nowych murów oporowych. Prace te pozwolą na podniesienie nośności obiektu oraz wydzielenie w jego przekroju chodników.

Z powodu remontu mostu wyznaczono lokalne objazdy pomiędzy Gorzycami a Lubomią przez Odrę oraz Olzę. Zarząd drogi zaleca jednak dojazd do autostrady A1 w Gorzyczkach i tranzyt do Raciborza DW 933 przez Wodzisław Śląski i Pszów.

W związku z zamknięciem konieczna będzie także zmiana przebiegu powiatowej komunikacji. Autobusy PKS linii 31 relacji Wodzisław Śląski – Lubomia przez Czyżowice, Rogów oraz linii 40 Wodzisław Śląski – Racibórz przez Gorzyce, Bluszczów, Lubomię będą kursować do odwołania przez Nieboczowy z pominięciem przystanku Syrynia Bukowska skrzyżowanie.

Przywrócenie ruchu na moście przewidywane jest w połowie listopada.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024