Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dorobek pisarski autorki przekroczył już 40 publikacji. Spotkanie z Martą Fox online

Facebook Twitter

Raciborska biblioteka zaprasza na spotkanie online z Martą Fox – poetką, pisarką i eseistką znaną zarówno ze swojej twórczości dla młodzieży, jak i skierowanej do dorosłych czytelników. Spotkanie odbędzie 21 kwietnia o godzinie 18.00.

fot.mat.prasowe

Dorobek pisarski urodzonej w Siemianowicach Śląskich autorki przekroczył już 40 publikacji. Jej twórczość była wielokrotnie doceniana, jest m.in. laureatką nagrody uhonorowane przez Polską Sekcję IBBY, otrzymała odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej i Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego, Prezydenta Miasta Katowice.

Popularność wśród młodzieży zdobyła powieściami ”Batoniki Always miękkie jak deszczówka” oraz historią nastoletniej ciąży bohaterki, którą opublikowała pod tytułem ”Magda.doc”. W swoich powieściach nigdy nie stroni od trudnych tematów i problemów z którymi borykają się młodzi ludzie. Doświadczenie i inspirację do tworzonych fabuł czerpie z pracy pedagoga.

Podczas spotkania Marta Fox opowie o swojej twórczości dla dorosłych. W swojej ostatniej powieści Ten pierwszy raz w Ornecie”, opisuje historię kobiety z pozoru spełnionej, w której uporządkowane życie wkracza niespodziewanie dawna miłość. W zeszłym roku wydała tom opowiadań „Kobiety winne grzechu”, na stronach którego zabiera głos w sprawie przemocy w rodzinie i molestowaniu.

Organizatorem spotkania jest Filia nr 2 Ostróg. Link do spotkania TUTAJ.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj