Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dorota Masłowska w Żorach. Sprawdź gdzie i kiedy pisarka będzie w regionie

Facebook Twitter

Jedna z najbardziej poczytnych współczesnych polskich pisarek przyjedzie do regionu. Z czytelnikami spotka się Dorota Masłowska. Biblioteka w Żorach zaprasza do siebie 18 września, to kolejna sobota. Spotkane o godzinie 17.00, jest bezpłatne, ale warto zarezerwować miejsce.

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia, wydarzenie jest objęte rezerwacją miejsc: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji – Recepcji.

Kim jest Dorota Masłowska?

Dorota Masłowska ur. 1983, pisarka, autorka głośnej „Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną”, za którą otrzymała Paszport Polityki i nagrodzonego Nagrodą Nike „Pawia Królowej”. Autorka wystawianych na całym świecie dramatów „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” i „Między nami dobrze jest”, za który dostała Nagrodę MKiDN. W 2018 ukazała się jej powieść „Inni ludzie”, w 2019 spektakl na jej podstawie w warszawskim Teatrze Rozmaitości, we wrześniu w na FPFF w Gdyni będzie miał premierę film pod tym samym tytułem. Zimą tego roku w warszawskim Teatrze Studio wystawiona zostanie jej nowa sztuka „Bowie w Warszawie”. Laureatka Samuel-Bogumił Linde Preis 2020. Felietonistka Dwutygodnika i „Tygodnika Powszechnego”, prowadzi audycję w Radiu Newonce. Mieszka w Warszawie.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj