Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dotacje dla Godowa z Polskiego Ładu

Facebook Twitter

Złożyli trzy wnioski, dostali pieniądze na dwa projekty. Godów będzie mógł poszerzyć swoją bazę przedszkolną, powstaną także nowe odcinki kanalizacji. Z rządowego programu Polski ład gmina dostała ponad 8,6 mln złotych.

fot. facebook.com/fanpagegodowa

Dotacja na pierwszą z inwestycji pozwoli na rozbudowę szkoły w Krostoszowicach, gdzie powstaną sale dla najmłodszych. Dodatkowo zainstalowana zostanie pompa ciepła wraz z instalacją fotowoltaiczną. Koszt inwestycji do 4,3 mln złotych z czego 3,65 mln to dotacja. Z kolei 5,26 mln to dofinansowanie na gospodarkę ściekową. Dzięki temu projektowi 58 budynków w Krosztoszowicach i Gołkowicach będzie mogło być podpięte do kanalizacji sanitarnej. Nie będzie natomiast rozbudowy przedszkola w Skrzyszowie. Na to zadanie nie udało się pozyskać rządowych funduszy.

Dwie dotacje na ponad 8,6 mln zł dla Gminy Godów z Polskiego Ładu

Rząd ogłosił wyniki naboru wniosków do drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych z Rządowego Funduszu Polski Ład. Gmina Godów otrzymała dofinansowanie na łączną kwotę 8 652 000 zł do dwóch, z trzech złożonych, wniosków. Czekamy jeszcze na rozstrzygnięcie wniosków dla gmin popegeerowskich.

Dwie dotacje: na oddziały przedszkolne i kanalizację

Pierwszy z wniosków, który otrzymał dotację, dotyczy poprawy infrastruktury przedszkolnej w sołectwie Krostoszowice. Przewidywana wartość inwestycji 4 300 000 zł. Otrzymane środki to 3 655 000 zł. Zakres planowanej inwestycji obejmuje rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej o dwa oddziały przedszkolne wraz z zabudową pompy ciepła oraz montażem instalacji fotowoltaicznej. W ramach zadania planowane jest dobudowanie budynku parterowego, wykonanego w systemie modułowym, który będzie powiązany komunikacyjnie i funkcjonalnie z istniejącym budynkiem szkoły. W dobudowanej części wydzielone zostaną dwie sale zabaw dla dzieci wraz z zapleczem higieniczno-sanitarnym, magazynowym, gastronomicznym oraz pomieszczeniami technicznymi i pomocniczymi i zabudową wyposażenia. Realizacja inwestycji zapewni spełnienie wymagań ppoż., higieniczno-sanitarnych oraz dostępności.

Drugi z dofinansowanych wniosków dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej. Przewidywana wartość inwestycji to 5 260 000 zł. Pozyskane środki wynoszą 4 997 000 zł. Zakres inwestycji ma objąć budowę nowych odcinków kanalizacji w sołectwach Gołkowice i Krostoszowice. W Gołkowicach do kanalizacji mają zostać przyłączone minimum 43 budynki, a w Krostoszowicach minimum 15 budynków.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024