Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dotacje na eko ogrzewanie w Lubomi będą jeszcze w przyszłym roku

Facebook Twitter

130 mieszkańców w tym roku, drugie tyle w przyszłym. Władze Lubomi zapewniają, że osoby, które w tym roku nie otrzymały dofinansowania na wymianę źródła ciepła, otrzymają pieniądze w kolejnym rozdaniu.

Wracamy do sprawy dotacji, bo tym razem Beata, mieszkanka gminy i słuchaczka Radia 90 pyta, czy na pewno może liczyć na pieniądze, które choć w części pokryją wydatki poniesione przez nią na instalację ekologicznego ogrzewania.

Czesław Burek: Tradycyjnie to dofinansowaliśmy około 80 pieców, w tej chwili to jest 130 i jeszcze w przyszłym roku 130. Chcę powiedzieć, że od 11 lat gmina ma ten program, u nas nie ma losowań, po prostu kto się szybciej zgłosi, my to notujemy i każdy wie w jakim miejscu jest w kolejce i dlatego, myślę że to jest sprawiedliwe. Od lat ludzie się zapisują, jak nie dostaną w tym roku to w przyszłym.

– przypominamy wypowiedź wójta Lubomi dla Radia 90. Program dofinansowania wymiany pieca na ekologiczny z gminnego budżetu przyjęty został na styczniowej sesji na dwa lata: na ten rok i przyszły. W tym rozdaniu o 4 tysiące złotych dotacji wnioskowało ponad 200 mieszkańców.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj