Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dowóz na szczepienia w Radlinie. Jest specjalny numer telefonu

Facebook Twitter

Radlin uruchomił specjalny telefon, by pomóc w dowozie na szczepienia. To kontakt dla tych, którzy faktycznie nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień, w takiej sytuacji miasto zapewni transport.

Fot. sabinevanerp pixabay.com

Numer telefonu: 787 665 115

Telefon jest tylko dla mieszkańców Radlina, tylko w sprawie transportu na szczepienie i działa od godz. 8:00 do godz. 16:00. Pacjent może zadzwonić sam, może także w jego imieniu skontaktować się krewny czy przyjaciel. Pamiętajmy, żeby korzystać z tej usługi tylko w wyjątkowych okolicznościach, gdy naprawdę nie ma innej możliwości dotarcia do punktu.

Szczepienie na koronawirusa

Warto dodać, iż aby zarejestrować się na szczepienie nie jest wymagane żadne dodatkowe skierowanie od lekarza – gdy rozpocznie się etap, w którym będziemy mogli się zaszczepić, wszystkim osobom posiadającym numer PESEL (z grupy osób uprawnionych do szczepień w ramach danego etapu) wystawione zostaną automatyczne e-skierowania, ważne 60 dni. Indywidualne skierowania lekarze będą wystawiać jedynie tym osobom, które nie posiadają numeru PESEL lub nie mogły poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego skierowania.

Szczepienia przeciwko COVID-19 są całkowicie dobrowolne i bezpłatne. Sam proces rejestracji jest, jak widać, bardzo prosty, a o terminie podania szczepionki przypomni zapisanym osobom SMS wysłany na podany przy zapisywaniu się numer kontaktowy.

Im więcej osób się na to zdecyduje, tym ochrona przed wirusem SARS-CoV-2 będzie skuteczniejsza. Przyjęcie szczepionki to nie tylko ochrona dla nas, ale także dla naszych bliskich, a pokonanie koronawirusa umożliwi nam wszystkim powrót do normalności. Więcej informacji na temat szczepień przeciwko COVID-19 znaleźć można na stronie gov.pl/szczepimysie lub w ramach dedykowanej infolinii pod numerem 989.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021