Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dożynki w czerwonej strefie. Obchody niestety okrojone

Facebook Twitter

W Czerwionce-Leszczynach ze względu na koronawirusa zrezygnowano z tradycyjnych obchodów uroczystości dożynkowych i wspólnej zabawy. Za plony i trud pracy na roli dziękowano podczas mszy świętych. Pierwsze msze święte dziękczynne odbyły się wczoraj (23.08.) w Szczejkowicach i Przegędzy.

www.czerwionka-leszczyny.pl

Uczestniczyli w nich: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, Zastępca Burmistrza Andrzej Raudner, Pełnomocnik ds. Społecznych Aleksandra Chudzik, Skarbnik Gminy i Miasta Zbigniew Wojtyło, ksiądz Jacek Ostrowski – proboszcz parafii Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask w Szczejkowicach, ksiądz Józef Bryzik – proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy, sołtys Szczejkowic – Henryk Fuchs, sołtys Przegędzy – Gabriel Breguła, radni Rady Miejskiej, starostowie dożynek, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich i mieszkańcy sołectw.

Dożynki stanowią podsumowanie ciężkiej, całorocznej pracy i starań o to, aby plony były jak najlepsze. Przypominają nam również, że chleb, symbol tych uroczystości, zawdzięczamy ciężkiej pracy i wytrwałości. W tym roku niestety, pandemia ma wpływ także na przebieg Święta Plonów. Chciałbym jednak serdecznie podziękować wszystkim za udział w nabożeństwach i podtrzymywanie tej pięknej tradycji dziękczynnej.

– powiedział Burmistrz W. Janiszewski.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj