Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

DPS-y w potrzebie. Apel Starosty Cieszyńskiego o pomoc w wsparciu kadr

Facebook Twitter

Niełatwa sytuacja epidemiologiczna (COVID-19) to nie tylko problem całego kraju ale tez Śląska Cieszyńskiego. W najbliższym czasie mogą pojawić problemy kadrowe w DPS-ach, zapewniających opiekę osobom chorym, niepełnosprawnym i w podeszłym wieku. Już teraz niektórych placówkach na terenie powiatu cieszyńskiego są problemy w obsadzie personelu.

Mieczysław Szczurek starosta cieszyński

Starosta cieszyński Mieczysław Szczurek zwrócił się z apelem do mieszkańców o wsparcie:

Osoby dobrej woli czujące się na siłach i zainteresowane współpracą lub wolontariatem w Domu Pomocy Społecznej proszone są, w przypadku wystąpienia eskalacji zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w danym DPS, jak również brakiem zabezpieczenia kadry do opieki nad pensjonariuszami, o zgłaszanie swoich danych kontaktowych tj. imię, nazwisko, nr telefonu na adres: sekretariat@pcpr.cieszyn.pl. Skontaktuje się z każdym zgłaszającym, aby omówić zakres możliwych do wykonania działań.

Tylko dzięki odpowiedzialnej i pełnej zaangażowania postawie kadry Domów Pomocy Społecznej, te placówki przez cały okres trwania epidemii, pracują w sposób nieprzerwany, zapewniając podopiecznym profesjonalną opiekę i wsparcie. Należy, jednakże pamiętać, że zauważalny wzrost zakażeń koronawirusem może wpłynąć na trudności kadrowe, zwłaszcza w postaci problemów z zabezpieczeniem prawidłowej opieki mieszkańców.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj