Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dr Katarzyna Musioł: „Zawieszamy pracę pediatrii od 1 lipca do końca sierpnia”

Facebook Twitter

Ordynator oddziału dziecięcego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku — Katarzyna Musioł — potwierdza w rozmowie z naszym reporterem, że oddział zawiesi pracę na dwa wakacyjne miesiące.

Oznacza to, że mali pacjenci z terenu Rybnika będą musieli szukać pomocy w ościennych szpitalach. W Rydułtowach, Żorach czy Jastrzębiu-Zdroju.

Radio90: Faktycznie Oddział Pediatryczny będzie zawieszony przez najbliższe dwa miesiące?

Katarzyna Musioł: Tak, w ciągu najbliższych 2 miesięcy w lipcu i sierpniu działalność oddziału zostanie zawieszona, wstrzymana, po to, żeby, mam nadzieję, we wrześniu z nową energią rozpocząć działalność. Mamy nadzieję wykorzystać ten czas na jakieś drobne prace remontowe, lifting tego oddziału. I mam nadzieję, że we wrześniu z nowym zespołem i pod moimi auspicjami rozpoczniemy działalność pediatrii. Zostaje dwóch lekarzy specjalistów, zostają niektórzy lekarze rezydenci i mamy nadzieję pozyskać teraz nowych pracowników, którzy będą chcieli tworzyć zespół, z którym będziemy współpracować w najbliższej przyszłości.

Radio 90: To trzymamy kciuki, żeby się udało, bo trudno wyobrazić sobie szpital bez oddziału dziecięcego.

Katarzyna Musioł: Ja też mam taką nadzieję. Moim marzeniem jest, żeby ta pediatria działała, funkcjonowała tak jak dotąd nawet na wysokim poziomie. Mam nadzieje, że to marzenie od września się zrealizuje i będziemy pomagać dzieciom z Rybnika.

Przypomnijmy, oddział zawiesza działalność, bo zabrakło lekarzy. Część z nich zgodnie z zapowiedziami odchodzi po konflikcie z Ewą Ficą dyrektor rybnickiego szpitala, która zmieniła im warunki pracy i płacy. Z tego samego powodu od 1 lipca zawieszony ma zostać również oddział otolaryngologii.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj