Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Drengowie znad Górnej Odry opanowali Racibórz. Trwa Furia Wojów [FOTO]

Facebook Twitter

Piknik rodzinny w średniowiecznym klimacie. Takie atrakcje przygotowali Drengowie znad Górnej Odry przy wejściu do Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Przez dwa dni (03-04.10.) możemy przenieść się 1000 lat wstecz i poczuć klimat tamtych czasów. To sposób na aktywne spędzenie weekendu z wycieczką w głąb historii w tle.

Rozmawialiśmy z jednym z raciborskich Drengów Rafałem Lincnerem o pseudonimie „Ivar”.

Radio 90: Co tu się dzieje, średniowieczni rycerze podbijają Racibórz.

Rafał „Ivar” Lincner: Po kilku tygodniach przygotowań udało się zorganizować wspaniałą imprezę. Dla tych, którzy nas odwiedzają przygotowaliśmy wielki, kilkukilometrowy bieg z przeszkodami różnego typu, w różnych kategoriach: dla dzieci, dorosłych i całych rodzin. Można również skosztować potraw ze średniowiecznej kuchni, można zakupić naczynia w robsonadzie, czyli w miejscu produkcji kubków, garnków, misek glinianych, wszystko to, co sprawdzało się kiedyś, ale i sprawdza się teraz. Mamy biżuterię średniowieczną, witraże. Atrakcji jest naprawdę sporo. Zorganizowaliśmy gry i zabawy dla dzieci: strzelanie z łuku, konie- piękna atrakcja, bo w zasadzie za darmo można pojeździć konno i to bez ograniczeń.

Radio 90: Planujecie zbudować gród średniowieczny z prawdziwego zdarzenia, to będzie niewątpliwie atrakcja dla całego regionu. Na jaki to jest etapie?

Rafał „Ivar” Lincner: Projekt w zasadzie w naszej szufladzie jest od kilku lat. Powolutku z roku na rok rozbudowujemy nasz gród. Wierzymy w to, że on powstanie, ponieważ mnóstwo ludzi nam pomaga. Wspomagają nas sami raciborzanie, współpracujemy z różnymi instytucjami z Raciborza, co jest niesamowite. Widać tego efekty, realne działania, które zmierzają do tego, żeby powstał ten gród. Dzięki takim imprezom jak m.in. ta- ze zbieranych środków- pozwoli nam na zbudowanie naprawdę grodu z prawdziwego zdarzenia.

„Ragnar” z raciborskich drengów dodaje:

„Ragnar”: Teraz tak, jak wszystkim, epidemia dała w kość. Większość wyjazdów poodwoływana, pół sezonu martwego, ale próbujemy wynieść z tego jak najwięcej się da. Tutaj dzisiaj to chociaż taka namiastka sezonu dla nas i dla miasta.

Średniowieczną wioskę w Raciborzu odwiedził Przemek Niedźwiecki. Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia Furii Wojów:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022