Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Drewniany domek: dlaczego warto zmienić go w domową siłownię? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Dom z drewna z firmy Dom Mistrza ma wiele zalet. Taka konstrukcja może być miejscem do odpoczynku i relaksu, do spotkań z bliskimi czy nawet do pracy zdalnej. Jednak, czy pomyślałbyś, że można ją zmienić w domową siłownię?

Mając odpowiedni materiał oraz nieskończone pokłady wyobraźni, wszystko jest możliwe. Pamiętaj, że ćwiczenie w drewnianym domu wymaga znalezienia miejsca na ustawienie sprzętu – jeśli musisz wyciągać rower treningowy z szafy za każdym razem, gdy chcesz trenować, może to być niesamowicie demotywujące. Warto, zatem zadbać o wolną przestrzeń na postawienie wszystkich sprzętów. Absolutnie nic nie powinno Cię powstrzymywać od stworzenia osobistej siłowni w domu z drewna, ponieważ ten pomysł jest rewelacyjny! Dom z drewna z firmy Dom Mistrza ma wiele zalet.

Dlaczego warto stworzyć domową siłownię w drewnianym domku?

Bez dwóch zdań, chodzenie na siłownię to świetny nawyk, ale czasami życie się zmienia i coś staje na przeszkodzie w rutynowych ćwiczeniach na siłowni. W dzisiejszych czasach główną przeszkodą jest rozprzestrzeniająca się pandemia i związane z nią restrykcje – działalność siłowni, klubów fitness została całkowicie zawieszona. Jednak nie ma sytuacji bez wyjścia. Drewniane domki z firmy Dom Mistrza to doskonałe miejsce na domową siłownie. Dlaczego? Założenie domowej siłowni ma wiele zalet. Stworzenie Twojej prywatnej przestrzeni do ćwiczeń oznacza elastyczność, co do godzin otwarcia; oszczędność czasu; czy po prostu możliwość zaprojektowania wymarzonego miejsca do ćwiczeń. Domowa siłownia jest niezbędna dla każdego, kto poważnie myśli o utrzymaniu formy, ponieważ pozwala na trening bez konieczności wychodzenia z domu. Jakie jeszcze zalety kryje w sobie posiadanie prywatnej siłowni?

Oszczędność czasu i pieniędzy

Jedną z największych przeszkód w konsekwentnym ćwiczeniu jest znalezienie na to czasu. Jeśli weźmiesz pod uwagę pakowanie i rozpakowywanie torby na siłownię, jazdę na siłownię oraz czekanie w kolejce aż sprzęt do ćwiczeń się zwolni, półgodzinny trening może przekształcić się w dwugodzinną mękę. Ponadto, zaoszczędzisz nie tylko czas, ale również pieniądze. Przekształcenie domu z drewna w osobiste miejsce do ćwiczeń jest jednorazowym wydatkiem, nieporównywalnym z wybieraniem się na siłownie kilka razy w tygodniu (oczywiście, jeśli chcesz, żeby efekty były widoczne). Domowa siłownia pozwala ominąć kolejki i dojazdy, zapewniając bezstresowy, darmowy oraz skuteczny trening.

Świeże powietrze z widokiem na ogród

Chyba nie ma nic bardziej nieprzyjemnego niż duszenie się w zamkniętym pomieszczeniu podczas ćwiczeń. Domowa siłownia w zaciszu własnego ogrodu oferuje nie tylko piękne widoki, ale również to, co do ćwiczeń jest niezbędnie – świeże powietrze. Dzięki swobodnym wdechom i wydechom, wykonywane ćwiczenia będą zdecydowanie łatwiejsze. Ponadto, mając dostęp do świeżego powietrza i niebywałych widoków, takie czynności jak: jeżdżenie na rowerze treningowym, bieganie na bieżni, czy podnoszenie hantli będzie przyjemniejsze; będziesz chciał ćwiczyć więcej, bardziej, a to przekłada się na późniejsze rezultaty. Stworzenie takiego miejsca w Twoim drewnianym domku przekłada się na długoterminowe korzyści.

Indywidualny projekt i montaż domku z drewna

Na siłowni Twój trening może nie być efektywny przez ograniczenia sprzętowe lub niesprzyjającą atmosferę. Na szczęście, jeśli myślisz o prywatnej domowej siłowni masz pełną kontrolę nad jej projektem. Na rynku jest wielu dostawców konstrukcji drewnianych, którzy proponują indywidualny projekt domku (oraz jego montaż), odpowiadający Twoim wszelkim potrzebom. Jeśli nie masz pewności, jak zacząć budowę domowej siłowni, to profesjonalni konsultanci, na pewno Ci w tym pomogą. Eksperci w dziedzinie budowy domów z drewna pomogą przyjrzeć się Twoim marzeniom, wysłuchać Twoich potrzeb treningowych, aby pomóc w zaprojektowaniu spersonalizowanej domowej siłowni. Kiedy siłownia znajduje się w Twoim drewnianym domu, to Ty decydujesz o każdym jej aspekcie.

Osobista przestrzeń do ćwiczeń

Powszechnie wiadomo, że ćwiczenia pomagają złagodzić stres i niepokój. Ale co, jeśli chodzenie na siłownię powoduje, że czujesz się zdenerwowany i onieśmielony? Z badań wynika, że prawie 65% kobiet i 36% mężczyzn unika chodzenia na siłownię, ponieważ boją się tego, co mogą pomyśleć o nich inni. Ludzie najczęściej boją się, że oceniana będzie ich waga, to czy prawidłowo korzystają ze sprzętu lub czy właściwie wykonują ćwiczenia. Ćwicząc w zaciszu domowej siłowni, nie musisz się o to martwić. W Twojej siłowni panują Twoje zasady. Możesz uczyć się we własnym tempie, dyszeć i głośno sapać podczas treningu, nie obawiając się pogardliwych spojrzeń innych.

Stworzenie miejsca do ćwiczeń w zaciszu Twojego domu z drewna ma mnóstwo plusów. Jedną z największych zalet posiadania domowej siłowni w drewnianym domku jest to, że możesz ćwiczyć kiedy tylko chcesz, a nie tylko wtedy, gdy siłownia jest otwarta. Osobiste siłownie dają lepsze efekty, ponieważ znajdują się w Twoim domu, co znacznie ułatwia dopasowanie treningu do Twojego dziennego harmonogramu. Wykreowanie takiej przestrzeni w Twoim drewnianym domku to nie tylko idealna opcja dla kulturystów, ale również dla początkujących zwolenników ćwiczeń.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj