Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Driftowali ulicami Rybnika

Facebook Twitter

Ulice miasta to zdecydowanie nieodpowiednie miejsce do „szlifowania” umiejętności w kierowaniu samochodami. Przekonali się o tym mieszkańcy powiatu rybnickiego w wieku 23 i 26-lat, którzy driftowali ulicami Rybnika stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Za rażące naruszenie przepisów policjanci zatrzymali kierującym bmw prawa jazdy. 26-latek stracił prawo jazdy już drugi raz w ciągu roku. Dodatkowo mężczyźni odpowiedzą za wszystkie wykroczenia, których się dopuścili.

Około godziny 4.00 policjanci z rybnickiej drogówki na rondzie Płn. Irlandzkim zauważyli dwa samochody osobowe, których kierujący celowo doprowadzali pojazdy do poślizgu, dodawali gazu i hamowali driftując i stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie kierujący bmw udali się w kierunku kolejnego skrzyżowania o ruchu okrężnym – Lievin, gdzie ponownie drifowali nagminnie łamiąc przepisy ruchu drogowego. Po czym, przekraczając dozwoloną prędkość, udali się w kierunku ronda Zebrzydowickiego. W efekcie mundurowi zatrzymali oba pojazdy do kontroli. Kierującymi okazali się mieszkańcy powiatu rybnickiego. Za rażące naruszenie przepisów stróże prawa zatrzymali 23 i 26-latkowi prawa jazdy. Dodatkowo mężczyźni odpowiedzą za wszystkie wykroczenia, których się dopuścili. Policjanci sporządzą teraz dokumentację do sądu z wnioskiem o ukaranie za wszystkie przewinienia drogowe.

Jak się okazało, 26-letni kierowca bmw w ubiegłym roku utracił już prawo jazdy z uwagi na przekroczenie liczby punktów karnych. W kwietniu br. rybniczanin ponownie zdał egzamin, jednakże za swoje przewinienia ponownie odpowie przed sądem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj