Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Droga łącząca Polskę ze Słowacją będzie gotowa 29 maja

Facebook Twitter

Po naszej stronie droga jest gotowa w 99%. Słowacy deklarują, że zdążą do maja. Powstaje trasa łącząca Trójwieś Beskidzką z przygraniczną miejscowością Czerne. Będzie to jedyne bezpośrednie połączenie powiatu cieszyńskiego ze Słowacją.

Termin wymusza projekt transgraniczny, z którego droga jest dofinansowana. Słowacy późno zaczęli, bo mieli problemy z przetargami. Dopiero na początku tego roku udało się podpisać umowę z wykonawcą. Pomimo to, nie powinno być kłopotów z dotrzymaniem terminu, bo po słowackiej stronie inwestycja nie jest tak trudna do realizacji.

Nasi sąsiedzi wykorzystują głównie drogi technologiczne, już utwardzone, trzeba tam podsypać kamień i wylać asfalt. Odcinek, jaki trzeba tam wykonać to nieco ponad 2 kilometry. Postępy prac są duże, a pogoda sprzyja. Władze Istebnej, które odpowiadają za polski odcinek, na bieżąco monitorują inwestycję po słowackiej stronie. U nas ponad 700-metrowy fragment trasy Jaworzynka-Czerne powstał w ubiegłym roku razem z mostem. Pozostały tylko prace porządkowe, planuje się je tuż przed samym otwarciem.

Ta droga jest ważna, bo pozwoli szybko i wygodnie dotrzeć do węzła autostradowego, z którego już można obrać kierunek na Bratysławę, czy Wiedeń.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2024