Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Droga Pszczyna-Racibórz: Rodziny muszą opuścić swoje domy. Kiedy dostaną odszkodowania? Czy będą musieli płacić gigantyczny podatek?

Facebook Twitter

Czy będzie podatek od odszkodowania, jakie zostanie wypłacone tym mieszkańcom Rybnika, którzy muszą opuścić swoje domy w związku z planowaną budową drogi Pszczyna-Racibórz? W mailach do naszej redakcji piszecie o konieczności oddania 30% otrzymanej kwoty.

Jak dowiedzieliśmy się w rybnickim magistracie: to nie jest jeszcze przesądzone:

– tłumaczy naczelnik wydziału dróg w Urzędzie Miasta w Rybniku, Jacek Hawel. Obawy się mnożą. Mieszkańcy dzielnic, przez które prowadzona będzie droga, a którzy muszą opuścić swoje domy pytają o to, kiedy wypłacane będą odszkodowania:

Zaliczki stanowią około 70% kwoty odszkodowania. Jednak nie wszyscy skorzystali z tej możliwości. A terminy zaczynają naglić, urzędnicy oczekują od mieszkańców deklaracji do kiedy opuszczą oni swoje domy:

To i tak termin dłuższy niż zakładano: wcześniej mówiono o konieczności opuszczenia domów w terminie 6 miesięcy od chwili uzyskania informacji na temat wysiedlenia. To byłby luty lub marzec przyszłego roku. Wyceny zlecone przez prezydenta Rybnika zostały wykonane na odcinku od granicy z Żorami do węzła wodzisławskiego. Nieruchomości położone do ulicy Sportowej będą wycenianie na polecenie wojewody, niewykluczone, że jeszcze w grudniu.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj