Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Droga Regionalna – co dalej z jej dokończeniem? Kuczera: Mamy „zagwozdkę”, ale w ciągu dwóch tygodni musimy podjąć męską decyzję

Facebook Twitter

"W ciągu dwóch tygodni musimy podjąć męską decyzję co dalej z dokończeniem budowy Drogi Regionalnej" - mówił w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Jak już was informowaliśmy, Miasto Rybnik zarezerwowało na ten cel 200 mln złotych. Ale pieniędzy na inwestycję nie starczy.

droga
Fot. rybnik.eu

Droga ta droga

Firmy, które zgłosiły się do przetargu, zaproponowały kwotę 268 mln i 351 mln złotych. Co dalej ? O to Arkadiusz Żabka pytał porannego gościa Radia 90.

Piotr Kuczera: I rzeczywiście jest tzw. zagwozdka. Dzisiaj służby bardzo intensywnie analizują przedstawioną ofertę, oczywiście tą tańszą, czyli to 268 mln zł. No i cóż, w ciągu najbliższych dwóch tygodni trzeba będzie podjąć męską decyzję albo rozstrzygamy, albo szukamy drugiej szansy w kolejnym przetargu. Obydwie opcje są dzisiaj na stole.

Radio 90: Szukamy z nadzieją, że wpłynie tańsza oferta.

Piotr Kuczera: Oczywiście, jeżeli się rozpisuje kolejny przetarg, to z nadzieją, że wpłynie tańsza oferta. Zwracam uwagę, że mniej więcej kilometr tego pierwszego etapu Pszczyny – Racibórz kosztował nas jakieś 37 milionów. W tym przetargu wychodzi, że kilometr kosztuje 67.

droga

Skąd miasto zamierza wziąć brakujące 68 mln złotych ?

Piotr Kuczera: Jesteśmy w stanie szukać tych pieniędzy albo na zewnątrz, albo w innych obszarach naszego budżetu.

Radio 90: Czyli rezygnacja z inwestycji pewnych?

Piotr Kuczera: Prawdopodobnie tak. Jest jeszcze rezerwa, są jeszcze oszczędności po przetargowe, w niektórych wypadkach, dzisiaj też służby finansowe mają co robić w tym temacie.

Radio 90: Dwie firmy mówią: wybudujemy tę samą drogę. Różnica 80 milionów.

Piotr Kuczera: Panie redaktorze, ja czasem też ręce rozkładam. Wolny rynek. Dla mnie czasem to jest naprawdę magia.

Radio 90: Unika pan odpowiedzi na pytanie, co pan zamierza zrobić? Mówi pan, że to służby teraz powinny zdecydować.

Piotr Kuczera: Tak naprawdę bardzo bym chciał budować. Oczywiście. No bo tak naprawdę mam też taką świadomość, poczucie, że jeśli nie teraz, to już chyba nigdy. Przypomnę 165 mln dofinansowania.

A cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia na radio90.pl

Zobacz film z naszego archiwum – Rybnik: Droga regionalna Pszczyna-Racibórz prawie gotowa. Kiedy zostanie oddana do użytku?

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024