Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Droga Regionalna Pszczyna-Racibórz: Co dalej z dokończeniem odcinka w Rybniku?

Facebook Twitter

Droga Regionalna Pszczyna-Racibórz, a dokładnie dokończenie budowy rybnickiego odcinka będzie kosztowało więcej, niż zakładał Urząd Miasta w Rybniku. Wpłynęły oferty od dwóch wykonawców. Przekraczają one jednak znacznie zarezerwowane na ten cel pieniądze w budżecie miasta. Co dalej?

Rybnik ogłosiło przetarg na wybudowanie 4 kilometrów drogi regionalnej z węzła wodzisławskiego do ulicy Sportowej. Zarezerwowało na ten cel 200 mln, tymczasem jeden wykonawca proponuje ponad 267 mln, a drugi ponad 351 mln złotych.

Władze analizują oferty i jeszcze nie podjęły decyzji, co dalej. Rozwiązania są dwa. Pierwsze to próba znalezienia pieniędzy w miejskiej kasie, ale oznacza to rezygnację z innych inwestycji, druga to unieważnienie przetargu i organizacja kolejnego z nadzieją, że wpłyną tańsze oferty. Takiej sytuacji można było się spodziewać, bo cały czas rośnie inflacja i koszty firm budowlanych. Zastanawiające jest jeszcze jedno, z czego wynika ponad 80-milionowa różnica obu ofert, choć oba przedsiębiorstwa chcą wybudować tę samą drogę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023