Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Droga Rybnik-Racibórz zamknięta na 3 miesiące

Facebook Twitter

Uwaga kierowcy zmiany na drodze wojewódzkiej 935 w gminie Kornowac. Od dzisiaj (04.05.) z powodu prac remontowych, zamknięty został odcinek tej drogi. To ulica Rybnicka w Rzuchowie i ul. Raciborska w Kornowacu.

Objazd dla samochodów jadących z Rydułtów w kierunku Raciborza i z powrotem wytyczono przez Dzimierz i Raszczyce.

– Inwestycja jest częścią dużej przebudowy drogi

– mówi Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Droga jest całkowicie przebudowywana, to znaczy różni się to od remontu zwykłego tym, że jest cała droga rozbierana. Jest to poważne przedsięwzięcie i wszystkie warstwy konstrukcji drogi są rozbierane. W związku z tym wymaga to ograniczeń w  ruchu i czasowego zamknięcia.  To zamknięcie potrwa do końca lipca. Objazd będzie przeprowadzony droga  wojewódzką 923, drogą do Raciborza. Jest to robione połówkami, jeden pas ruchu służy do ruchu wahadłowego, drugi  jest rozbierany do ziemi i budowany od nowa.

– O to właśnie walczyliśmy

– mówi Radiu 90 Grzegorz Niestrój, wójt Gminy Kornowac.

Zgodnie z naszym postanowieniem, które wydaliśmy w marcu, to znaczy negatywnie zaopiniowaliśmy tymczasowy projekt organizacji ruchu na czas przebudowy drogi wojewódzkiej i zawarliśmy uchybienia, które są do poprawienia. Czyli jasne i czytelne uregulowanie dojazdów do wszystkich naszych mieszkańców, do posesji, do działalności gospodarczej, do urzędów i instytucji oraz zapewnienie transportu szkolnego i publicznego. I to wszystko zostało ujęte w dzisiejszej organizacji. Możemy być zadowoleni, że te aspekty, o które walczyliśmy, udało się w tej organizacji zdobyć. Takie są zapisy w tej organizacji, która od dzisiaj funkcjonuje.

Droga ma być zamknięta przez trzy miesiące, po tym okresie rozpocząć się mają kolejne prace na odcinku od ulicy Stawowej do ulicy Pamiątki w Kornowacu. Objazdy również wówczas mają być tak poprowadzone, aby mieszkańcy mogli dojechać do domów, a klienci do firm przy tej drodze.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj