Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Droga Wojewódzka 941 w Wiśle gotowa. We wtorek uroczyste oddanie do użytku

Facebook Twitter

Inwestycja dobiegła już końca, a w jej w ramach przebudowano ponad 5-kilometrowy odcinek trasy, przebudowano lub wybudowano chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe i skrzyżowania. Nieco ponad 98 milionów złotych. Tyle pochłonął remont Drogi Wojewódzkiej 941 w Wiśle. 

www.facebook.com/miastowisla

W czasie trwania remontu wybudowano jedno rondo, 6 obiektów mostowych i przebudowano dwa przejazdy kolejowe. Technologie i zakres prac był na tyle szeroki, że można w zasadzie mówić o powstaniu całkowicie nowej drogi, bo istniejąca do tej pory konstrukcja została rozebrana i wybudowana na nowo.

Na wtorek (21.12.) zaplanowano uroczyste oddanie inwestycji do użytku. A remont DW 941 został dofinansowany z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i ze środków budżetu państwa. Koszt inwestycji wyniósł 98,15 mln zł w tym współfinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 20 mln zł oraz ze środków budżetu państwa: dotacja celowa 13,45 mln zł i subwencja ogólna 30,68 mln zł. Łącznie dofinansowanie wyniosło 64,13 mln zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj