Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Droga z Pyrzowic do Podwarpia będzie bezpieczniejsza

Facebook Twitter

Wszystko za sprawą drugiej nitki. Podpisano umowę na 10-kilometrowy odcinek jezdni ekspresówki S1. Powstanie jezdnia z dwoma pasami i pasem awaryjnym. Wybudowanych zostanie 5 wiaduktów i jeden most. Na węźle Mierzęcice dobudowane zostaną pasy włączeń i wyłączeń, a istniejące odcinki łącznic dostosowane do nowej jezdni.

Fot. gddkia.gov.pl

Przebudowany zostanie układ dróg dojazdowych, system odwodnienia drogi i kanalizacji deszczowej. Koszt inwestycji to blisko 122 mln złotych. Droga ma być gotowa w ciągu 20 miesięcy, do kwietnia 2021 roku. Do czasu realizacji robót nie będzie się wliczało okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca).

Wykonawcą jest konsorcjum firm: Rubau Polska i Construcciones Rubau z Hiszpanii. W latach 2005-2006 zrealizowano jednojezdniowy odcinek drogi S1 między węzłami Podwarpie i Drogą Wojewódzką nr 913 stanowiący dojazd do lotniska w Pyrzowicach, natomiast w latach 2010-2012 wybudowany został dwujezdniowy odcinek drogi S1 od węzła Pyrzowice na autostradzie A1 do węzła Lotnisko (z węzłem Lotnisko) na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 913.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj