Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Drogi w remoncie. Sporo prac w powiecie wodzisławskim [FOTO]

Facebook Twitter

Praca wre na drogach powiatu wodzisławskiego. Przebudowywana jest m.in. Raciborska w Bełsznicy i Rogowie, ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. czy 1 Maja w Gołkowicach.

Ulica Raciborska na terenie gmin Gorzyce i Lubomia od kilku sukcesywnie jest modernizowana. Obecnie trwają prace na 2 -kilometrowym odcinku od Bełsznicy aż do Sportowej w Rogowie. W ramach przedsięwzięcia wykonywane są nowe warstwy konstrukcyjne jezdni, kanalizacja deszczowa budowa i chodniki.

drogi

fot. www.powiatwodzislawski.pl

Przebudowywany jest również odcinek o podobnej długości ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. od skrzyżowania z ul. Mszańską, Turską i Skrzyszowską, aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 933. Tu zakres prac przewiduje budowę ścieżki rowerowej od ulicy Odrodzenia do Jastrzębskiej.

drogi

fot. www.powiatwodzislawski.pl

Największą obecnie realizowaną inwestycją na drogach powiatu jest przebudowa drogi powiatowej, czyli ul. Karola Miarki w Pszowie i 3 Maja w Syryni, w sumie to 5 km nowej drogi. Na ukończeniu jest też rondo w Gorzyczkach w rejonie skrzyżowania z ulicą Wilkowiec.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024