Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Drogowcy apelują: Zgłaszajcie kradzieże infrastruktury. To ciągle problem na naszych drogach

Facebook Twitter

Elementy infrastruktury drogowej bezpośrednio przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg. Niestety coraz częściej dochodzi do ich kradzieży. Jest to dla niektórych sposób na łatwy zarobek, który kogoś innego może kosztować życie. Reagujmy, kiedy jesteśmy świadkami kradzieży.

Często kradzione są elementy infrastruktury drogowej mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo użytkowników dróg. Są to: ogrodzenia, bariery drogowe, oświetlenie, balustrady na wiaduktach, znaki drogowe, transformatory, systemy zasilania znaków aktywnych, siatki przeciwśnieżne i wiele innych.

fot. GDDKiA Opole

W ostatnich dniach dokonano kradzieży barier energochłonnych o długości 160 metrów na drogach dojazdowych do wiaduktu nad obwodnicą Nysy w ciągu DK46 i DK41. Przypomnijmy, że takie bariery m.in. uniemożliwiają pojazdom wypadnięcie z drogi, co znacząco poprawia bezpieczeństwo ruchu.

fot. GDDKiA Opole

W 2011 roku, w celu przeciwdziałania kradzieżom, oznakowano specjalnymi mikrocząsteczkami elementy infrastruktury drogowej. Zarządcy dróg prowadzili również akcję informacyjną o tym, że mienie drogowe zostało oznakowane. I choć dzięki takiemu znakowaniu znacznie łatwiej jest „namierzyć” skradzione elementy i dotrzeć do osoby, która je ukradła, doświadczenie pokazuje, że nie wszystkich złodziei to jednak zniechęca. Dlatego dalej będziemy podejmować działania, które mają na celu zabezpieczenie infrastruktury drogowej przed kradzieżą.

fot. GDDKiA Opole

Każda kradzież może negatywnie wpływać na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Jesteś świadkiem takiego zdarzenia? Nie zwlekaj! Zgłoś sprawę na Policję lub dzwoniąc pod numer 19111 (informacja drogowa). Twoje zgłoszenie może uratować czyjeś życie!

– apelują zarządcy dróg.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023