Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Drop to the City Rybnik już we wrześniu pod patronatem Radia 90

Facebook Twitter

Drop to the City Rybnik już we wrześniu pod patronatem Radia 90. To impreza rowerowa typu city downhill, co oznacza, że uczestnicy rywalizacji nie będą mieli do pokonania żadnego toru przygotowanego na Wiśniowcu czy w innym miejscu – jako tor posłużą im wąskie uliczki rybnickiego Śródmieścia, miejskie pasaże i schody.

Drop the city Rybnik
Fot. materiały prasowe

Wąskie uliczki rybnickiego Śródmieścia, miejskie pasaże i schody, a na nich rowerzyści. Drop to the City Rybnik już we wrześniu pod patronatem Radia 90. Gosia Kmieciak i jej gość Konrad Morawiec, fundacja Rozwoju Sportu Bike Race Team, rozmawiają o tej wielkiej imprezie.

Konrad Morawiec: Będzie gorąco we wrześniu w Rybniku. (…) Ekstremalny zjazd rowerowy, grawitacyjny, przez miasto. W centrum miasta, wykorzystując infrastrukturę miejską. (…) Postaramy się wykorzystać jak najbardziej to, co mamy w mieście – schody, miejsca, gdzie można przeskoczyć krawężnik – ale rozbudujemy o specjalne „dropy” tą trasę, żeby było ciekawiej. Meta będzie na rynku, a zaraz za metą stanie specjalna poducha, na której będzie można wylądować.

Drop to the City Rybnik już we wrześniu pod patronatem Radia 90, rowerzyści  przejadą od bazyliki, ulicą Białych, potem schodami pod teatrem, dalej przez fontannę na Placu Wolności i meta na rynku.

Konrad Morawiec: Zapisy przez internet, można się już rejestrować. Zawodnicy w każdym wieku, z całej Polski, będą też kobiety. Zapraszamy każdego, kto czuje się na siłach, kto potrafi pokonywać takie przeszkody, bo trasa na pewno nie będzie łatwa. (…)

– zapraszał w Radiu 90 Konrad Morawiec, fundacja Rozwoju Sportu Bike Race Team.

Drop to the City RybnikTakiej imprezy jeszcze w mieście nie było. Drop to the City Rybnik już we wrześniu pod patronatem Radia 90. To impreza rowerowa typu city downhill, co oznacza, że uczestnicy rywalizacji nie będą mieli do pokonania żadnego toru przygotowanego na Wiśniowcu czy w innym miejscu – jako tor posłużą im wąskie uliczki rybnickiego Śródmieścia, miejskie pasaże i schody. Zawodnicy będą pokonywać na czas trasę, która będzie prowadzić od bazyliki, przez ul. Wysoką, schody Teatr Ziemi Rybnickiej, Plac Wolności, pasaż, z wielkim finałem na rybnickim rynku! Drop The City Rybnik już 8 września.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024