Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Druga edycja Raciborskiego Festiwalu Rowerowego za nami [FOTO]

Facebook Twitter

W minioną sobotę raciborscy policjanci (05.09.) uczestniczyli w drugiej edycji Raciborskiego Festiwalu Rowerowego pod nazwą ,,Racibórz kocha rower”. Impreza odbyła się na Placu Dominikańskim.

Fot. raciborz.slaska.policja.gov.pl

Na imprezie odwiedzający mieli możliwość uzupełnienia swojej wiedzy na temat nowych przepisów dotyczących pieszych, rowerzystów czy też dla kierowców. Możliwość otrzymania pamiątkowych gadżetów i odblasków. Atrakcją dla dzieci okazała się możliwość daktyloskopii i pokaz zabezpieczenia śladów. Dużą ciekawostką była możliwość zobaczenia od środka policyjnego radiowozu wraz z wyposażeniem.

Policjanci również udzielali rad związanych z bezpieczeństwem pieszego i rowerzysty. Udzielali także informacji dotyczących zagrożeń zdrowotnych i konsekwencji prawnych związanych z dopalaczami i narkotykami.

II edycja Raciborskiego festiwalu rowerowego organizowana jest w ramach projektu Bezpieczni, świadomi i pewni – mieszkańcy Raciborza na przejściach dla pieszych dofinansowanego z Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020.

Czytaj także:

Racibórz: Policja apeluje do właścicieli rowerów

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj