Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Druga rozprawa w sprawie zabójstwa policjanta z Raciborza. Zeznawali policjanci i żona oskarżonego

Facebook Twitter

Dwóch raciborskich funkcjonariuszy i żona oskarżonego o zabójstwo policjanta Michała Kędzierskiego zeznawało dziś (22.07.) przed Sądem Okręgowym w Rybniku. Była to druga rozprawa, w głośnej sprawie z maja ubiegłego roku, kiedy to policjant na służbie zastrzelony został przez Radosława Ś. przebranego za funkcjonariusza policji.

Rozprawa z 22 lipca 2022

Druga rozprawa trwała praktycznie cały dzień, rozpoczęła się od czekania na konwój, który z aresztu tymczasowego z Tarnowa przywiózł oskarżonego. Ten, przypomnijmy, na pierwszej rozprawie przyznał się do zabójstwa.

– relacjonował reporter Radia 90.

Dziś (22.07.) przesłuchanych miało być kilku świadków, ojciec oskarżonego i jeden z policjantów poprosili o wyłączenia jawności. Przy drzwiach otwartych zeznawała żona Radosława Ś. i jeden z policjantów. Jak mówiła kobieta, męża poznała w Holandii, był to wspaniały człowiek, który dbał o syna i rodziców. Mówił jej, że był w wiezieniu za narkotyki.

Mąż się leczył, miał wahania nastroju, raz był wesoły raz smutny. Brał lekarstwa, popijał je piwem. Zdarzało się, że był agresywny ale nigdy nie doszło do rękoczynów.

– mówiła kobieta. Zeznała przed sądem że nie wiedziała, że mąż ma broń, policyjny mundur i plantację marihuany w domu. Na koniec wyraziła współczucie rodzinie zabitego policjanta, ale jak dodała oni też zostali pokrzywdzoną rodziną.

Rozprawa z 22 lipca 2022 roku

Zeznawał też policjant, który opowiedział o tym co wydarzyło się feralnego dnia gdy zastrzelony został ich kolega.

Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 7 września.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj