Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Druga tura wymazów także w Gliwicach. W dwóch miejscach

Facebook Twitter

Żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Gliwicach obsługują drugą turę wymazów górników. W ciągu trzech dni pobiorą ponad dwa tysiące próbek.

mat.prasowe

Do niedzieli (17.05.) potrwa pobieranie wymazów od górników w Gliwicach. Punkty Test&Go zostały rozstawione w dwóch miejscach: przy kopalni Sośnica oraz na parkingu hali widowiskowo-sportowej Arena. Tym razem testom poddani zostają ci górnicy, których poprzednie testy wyszły ujemne lub których do tej pory nie przebadano. Wszyscy są pracownikami kopalni Sośnica bądź też firm zewnętrznych, działających w gliwickiej kopalni.

Pobieranie wymazów w punktach Test&Go to tylko jedno z wielu zadań realizowanych przez śląskich terytorialsów. Cały czas żołnierze jeżdżą także wymazobusami do osób przebywających w kwarantannie oraz rodzin górników z wynikiem pozytywnym, by pobrać od nich wymazy w domach.

Wspierają także Domy Pomocy Społecznej oraz Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej. Cały czas czuwają także nad kombatantami.

Staramy się być tam gdzie tylko możemy pomóc lokalnej społeczności. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie realnie wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa w województwie śląskim i ustabilizowanie sytuacji.

– podkreśla dowódca 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Tomasz Białas.

Górnicy, którzy mają zostać przebadani są informowani przez swoich pracodawców zarówno o dniu jak i o godzinie, o której powinni stawić się w punkcie. Mimo wszystko w związku z akcją mieszkańcy mogą się spodziewać utrudnień w ruchu zarówno przy kopalni Sośnica jak i przy hali widowiskowo – sportowej Arena.

Zobacz naszą relację z punktu, jaki działa przy kopalni Jankowice w Rybniku:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj