Druga wygrana koszykarzy MKKS-u Rybnik [FOTO]

Drugie zwycięstwo w tym sezonie koszykarzy drugoligowego MKKS-u Rybnik. W minioną sobotę (26.10.) rybniczanie pokonali we własnej hali Polonię Bytom 100:77.

Mecz przeciwko ostatniej drużynie w tabeli toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 21:14, później stopniowo powiększali przewagę i choć po trzeciej kwarcie wygrywali różnicą „tylko” 7. punktów, ostatnią zagrali koncertowo i ostatecznie sięgnęli po zwycięstwo. Najskuteczniejsi w zespole MKKS-u byli Adam Białdyga, który zdobył 20 punktów i Łukasz Ochodek, który rzucił 17 oczek. Z wygranej cieszył się szkoleniowiec rybnickich koszykarzy, Łukasz Szymik.

Poza pierwszym meczem w Częstochowie cały czas czegoś brakowało. Raz to była skuteczność za '3′, innym razem defensywa przeciwko podkoszowym rywali. Jeszcze innym razem troszkę przycięliśmy za dużo, na treningach nie było dynamiki. Dzisiaj się to poskładało wszystko. Zagraliśmy dobrze, wcale nie z taką słabą drużyną, bo Bytom ma dobrych zawodników, choć w tym sezonie na razie jeszcze im tak nie idzie. Cieszę się, że wreszcie Łukasz Ochodek zapalił, Adam Białdyga, że jeszcze nie jest jeszcze dla nich czas na emeryturę. Młodzi zawodnicy też dzisiaj wytrzymali psychicznie. Po prostu odparliśmy kilka razy atak, kiedy Bytom się zbliżał. O to chodzi, o charakter w pewnych sytuacjach. W tym sezonie gramy o spokojne utrzymanie

Dodajmy, że swój mecz w rozgrywkach drugiej ligi wygrały także rybnickie koszykarki. RMKS Rybnik pokonał ISWJ Wisłę 80:66.

MKKS Rybnik – BS Polonia Bytom 100:76 (21:14, 27:22, 19:24, 33:16)

MKKS: Koczy 8, Mazur 11, Lewandowski 2, Tomanek 8, Białdyga 20, Zieliński 7, Sładek 8, Stachowicz 6, Królikowski 4, Ochodek 17, Czajkowski 9, Rakszawa 0.