Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Drugi magazyn soli drogowej w Rybniku gotowy ma być do końca grudnia

Facebook Twitter

Drugi magazyn soli drogowej w Rybniku będzie działał w tym sezonie. Powstaje przy Drodze Regionalnej, w rejonie ronda z wieżą Eiffla na ulicy Wodzisławskiej w Niedobczycach. Budynek o pojemności ok. 2000 ton powinien być gotowy do końca grudnia tego roku.

fot. M.Koczy

Jak podaje rybnicki Urząd Miasta, w tym sezonie, drogowcy mogą korzystać z zasobów ok. 700 ton piasku oraz ok. 1400 ton soli. Wyznaczonych jest 12 tras zimowego utrzymania dróg – to w sumie przeszło 467 kilometrów dróg różnych kategorii.

Główny magazyn soli znajduje się na terenie bazy Rybnickich Służb Komunalnych przy ul. Jankowickiej. Nowa lokalizacja – w bliskim sąsiedztwie Drogi Regionalnej – pozwoli kierowcom pługopiaskarek ładować sól na trasie, bez konieczności wracania do bazy RSK.

fot. M.Koczy

Prostokątny budynek o wymiarach 20 x 25 m będzie miał wysokie na 3 m betonowe ściany i drewniany, dwuspadowy dach, kryty bitumicznym gontem. Szeroki wjazd zamykany wielkimi wrotami z tzw. „furtką osobową”, pozwoli ciężarówkom dowożącym sól oraz różnego rodzaju solarkom i pługo-solarkom wjeżdżać do środka.

fot. M.Koczy

Magazyn buduje wybrana w przetargu rybnicka firma DMK Inżynieria, za kwotę blisko 2,7 mln zł, obejmującą zarówno projekt, jak i budowę obiektu.

Akcja zimowa na drogach gminnych i lokalnych nie obejmuje terenów, których właścicielami są podmioty takie jak: spółdzielnie mieszkaniowe, szkoły, przedszkola, obiekty kulturalno-oświatowe i zakłady pracy oraz właściciele prywatnych dróg.

fot. M.Koczy

Wszelkie problemy związane z zimowym utrzymaniem dróg zgłaszać można do RSK, pod całodobowym nr tel.: 32 43 29 560.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023