Drugi sparing i druga wygrana piłkarzy GKS-u Jastrzębie

Wczoraj (26.06.) jastrzębianie pokonali zespół czeskiej ekstraklasy SFC Opava 2:1. Gole zdobyli jeden z testowanych zawodników oraz Adam Żak.

To było dobre spotkanie w naszym wykonaniu – mówił po meczy trener GKS-u, Jarosław Skrobacz:

To był mecz myślę wyrównany, nawet z lekką przewagą zespołu z Opavy ale myślę, że to był taki mecz, który kosztował w tej pierwszej połowie, bardzo dużo sił, walki, zaangażowania, ubolewamy tylko nad stratą bramki bo znowu gdzieś jakieś nieporozumienie, niedomówienie, tracimy bramkę kiedy nie możemy jej tracić. Na szczęście w drugiej połowie wykorzystaliśmy dwie sytuacje, chociaż powinniśmy jeszcze coś stworzyć więcej bo naprawdę brakowało tego ostatniego podania, ale w końcu to tylko sparing ale zawsze zwycięstwo.

Jesteśmy w trakcie przygotowań, ale walczyliśmy i wygraliśmy – cieszył się pomocnik GKS-u, Patryk Skórecki

Przede wszystkim jest tutaj taki okres, że mamy wybiega i to było pierwszorzędną sprawą, drugi zawsze jest wynik, ale ciesze się, że wygrywamy z ekstraklasa czeską. Myślę, że jest to taki optymistyczny prognostyk. Ciężkie będą sparingi następne, zobaczymy. Mam nadzieję, że nie będzie w ogóle kontuzji i będzie tak wyglądało do końca do ligi, a nawet w lidze.

W spotkaniu zagrali testowani zawodnicy. Na razie jedynym nowym zakontraktowanym piłkarzem w GKS jest były obrońca ROW-u Rybnik, Michał Bojdys. Z jakimi nadziejami przyszedł do klubu?

Z nadziejami na pewno na debiut w pierwszej lidze, na rozegranie dobrego sezonu, żeby kontuzje też omijały, to przede wszystkimi żeby poprawić ten zeszłoroczny wynik Jastrzębia, 25. miejsce w pierwszej lidze to żeby go poprawić, być w top 3 powiedzmy. Zespół jest bardzo dobry, wyrównany. Bardzo młody ten skład to myślę, że coś zdziałamy w tej pierwszej lidze.

Dodajmy, że dziś (27.06.) zespół GKS-u wyjechał na obóz przygotowawczy do Rybnika-Kamienia. Dobre informacje dla fanów są takie, że na kolejny sezon kontrakty przedłużyli Kamil Adamek, Oskar Mazurkiewicz, a na dwa kolejne sezony Bartosz Jaroszek.

26 czerwca, Wodzisław Śl., godz 17:00
SFC Opava – GKS Jastrzębie 1:2 (1:0)
1:0 – SFC Opava (22 min.)
1:1 – zawodnik testowany (52 min.)
1:2 – Adam Żak (72 min.)

GKS Jastrzębie (I połowa): Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Michał Bojdys, Adam Wolniewicz, Dawid Gojny, Kamil Jadach, Damian Tront, Marek Mróz, Daniel Liszka, Jakub Wróbel, zawodnik testowany.

GKS Jastrzębie (II połowa): Grzegorz Drazik – Oskar Mazurkiewicz, Adam Wolniewicz (67. Chochulski), Kacper Kawula, Przemysław Pastuszak (82. Dominik Szczęch), Patryk Skórecki, Bartosz Jaroszek, Łukasz Norkowski, Farid Ali, Adam Żak (82. Łukasz Gajda), zawodnik testowany (55. Kamil Adamek).