Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Drugi wygrany sparing piłkarzy GKS-u Jastrzębie

Facebook Twitter

Przygotowujący się do nowego sezonu, beniaminek pierwszej ligi pokonał wczoraj (11.07.) trzecioligowy MKS Kluczbork 1:0. Mecz rozgrywany na boisku przy ulicy Kościelnej toczył się pod dyktando gospodarzy.

Fot. gksjastrzebie.com

Zwycięską bramkę w drugiej połowie spotkania strzelił Bartosz Semeniuk:

Uważam, że łapiemy już tę świeżość, której potrzebujemy na ligę. Schodzimy z tych pierwszych obciążeń, dzisiaj już graliśmy płynnie, utrzymywaliśmy się przy piłce. Cieszymy się, że wygraliśmy 1:0, choć te wyniki nie są najważniejsze w sparingach, ale myślę, że jest dobrze. (…) Wygrana to wygrana, lepiej teraz nie strzelać, a strzelać w meczach ligowych. Będzie dobrze.

Z wygranej cieszył się także pomocnik GKS-u, były gracz ROW-u Rybnik, Dawid Gojny:

Sparing wygrany, to jest najważniejsze. Pewnie jeszcze są jakieś błędy, które trzeba poprawić, trener na pewno to zanalizuje. Myślę, że pozytywnie. Graliśmy dużo piłką, mieliśmy przeciwnika pod kontrolą, tak jak mówię – zwycięstwo jest najważniejsze. Myślę, że nowy zespół to dobra ekipa, na pewno duża jakość. Będzie my grać o coś więcej niż utrzymanie. Każdy mecz o 3 pkt, a potem liga to zweryfikuje.

Nie do końca zadowolony z gry swojego zespołu był natomiast trener GKS-u, Jarosław Skrobacz:

Przy tym dzisiejszym meczu wiele, wiele mankamentów, szczególnie w takiej organizacji gry, przejściu z ofensywy do defensywy. Zdarzyło nam się zbyt dużo takich błędów, myślę, że przeciwnik był troszkę lepiej zorganizowany, mogliby nas pokarać. Na pewno jeszcze to nie jest to, ale najbliższy czas musimy poświęcić na to, żeby odzyskać świeżość, bo z tym nie jest do końca dobrze. Parę dni zostało, wiadomo, że mecze o stawkę to zupełnie inne mecze.

Dobra informacja dla fanów zespołu jest taka, że w tym tygodniu trener Skrobacz przedłużył swój kontrakt z klubem:

Tak, zostaję. Troszeczkę to trwało, ale było kilka spraw, które chcieliśmy dograć. Chcemy iść cały czas do przodu, dlatego ja oczekuję tej gwarancji tutaj. Nie tylko sportowo, ale jako cały klub teraz jest o wiele lepiej. Wiele spraw można załatwić, których wcześniej nie dało się przeskoczyć. Podpisaliśmy kontrakt i chcemy dalej razem pracować.

Dodajmy, że GKS rozegra przed inauguracją nowego sezonu jeszcze jeden sparing. W sobotę (14.07.) zmierzy się w Krakowie z tamtejszą Garbarnią. Dzień później (15.07.) na lodowisku Jastor zaplanowano oficjalną prezentację drużyny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj