Drugie sparingowe spotkanie wygrali piłkarze GKS-u Jastrzębie

W minioną sobotę (1.02.) pokonali zespół czeskiej ekstraklasy SFC Opava 1:0. Zwycięska bramka padła w drugiej części meczu, a jej strzelcem był Daniel Szczepan.

Co warte podkreślenia mecz na boisku rywala rozegrano na naturalnej murawie. Zadowolony z tego faktu i gry zespołu był drugi trener GKS-u, Jan Woś:

Myślę, że na „czwóreczkę” żeśmy dzisiaj zasłużyli, szczególnie dlatego, że wygraliśmy ten mecz i nie straciliśmy bramki, co jest bardzo ważne, ale najważniejsze jest to, że mogliśmy zagrać na naturalnej nawierzchni, bo to w tym okresie jest problemem – te sztuczne nawierzchnie dają się we znaki zawodnikom. Nie jest to przyjemne, a tutaj ta piłka zupełnie inaczej się odbija, te podłoże jest miękkie, nogi zupełnie inaczej pracują. Cieszymy się z tego, że nic się nie wydarzyło, choć końcówka była ostra, ale tak jest zawsze gdy drużyna czeska spotka się z drużyną polską.

W pierwszej połowie w bramce GKS-u bronił Grzegorz Drazik, w drugiej odsłonie meczu między słupkami staną Mariusz Pawełek:

Fajny sparing, przeciwnik mocny z ekstraklasy, w pierwszej połowie Grzesiu parę sytuacji wybronił, mieli swoje pozycje do strzelenia bramki, najważniejsze, że zagraliśmy na 0 z tyłu. W paru momentach pokazaliśmy ten system, którym chcemy grać. Zaostrzyło się na koniec, ale to też jest wkalkulowane w piłkę, dobrze zareagowaliśmy, ale takie emocje to też się przydadzą, ale trzeba nad nimi zapanować. Takie rzeczy nie mogą się zdarzyć w końcówce w lidze.

Kolejny sparing GKS Jastrzębie rozegra w środę (5.02.), w Uniejowie zmierzy się z Widzewem Łódź.

SFC Opava – GKS Jastrzębie 0:1 (0:0)
0:1 – Daniel Szczepan 78’

GKS Jastrzębie (I połowa): Grzegorz Drazik – Mateusz Słodowy, Michał Bojdys, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Bartosz Jaroszek, Marek Mróz, Damian Tront, Farid Ali, Patryk Skórecki, Daniel Szczepan (36. Maciej Gaszka).

GKS Jastrzębie (II połowa): Mariusz Pawełek – Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Kamil Szymura (60. Michał Bojdys), Daniel Liszka, Filip Karmański, Damian Tront (77. Marek Mróz, 88. Damian Tront), Marek Mróz (60. Łukasz Gajda), Mateusz Słodowy (60. Daniel Szczepan), Dominik Szczęch, Maciej Gaszka (50. Kamil Adamek).