Drugie zwycięstwo tej wiosny odnieśli piłkarze GKS-u Jastrzębie

W niedzielę (07.04.) jastrzębianie pokonali na wyjeździe ostatni zespół w tabeli I ligi Garbarnię Kraków 1:0. Mecz był wyrównany i obie drużyny stworzyły sobie bramkowe sytuacje, gola zdobył jednak tylko GKS.

fot: Arkadiusz Kogut/ gksjastrzebie.com

W 77 minucie spotkania do bramki Garbarni trafił przewrotką, pomocnik Farid Ali. Dzięki trzem punktom wywalczonym w Krakowie jastrzębianie awansowali na 6. miejsce w tabeli I ligi. Z wygranej cieszył się obrońca GKS-u, Kamil Szymura:

Pierwsza połowę mieliśmy pod kontrolą. Mieliśmy trochę sytuacji, graliśmy piłką, Garbarnia się troszeczkę cofnęła. W drugiej połowie jakoś ostatnio źle wychodzimy z tej szatni. Garbarnia nas troszeczkę zepchnęła do defensywy. Ciężko mogliśmy się utrzymać przy piłce, ale to co najważniejsze, liczy się ten wynik. Widzieliśmy jaki jest ścisk w tabeli i ta wygrana była pierwszorzędną rzeczą. Na pewno gra nie była zbyt ładna, ale to co najważniejsze wynosimy stąd 3 punkty i myślę, że możemy odetchnąć, był naprawdę ciężki tydzień. Trzy wyjazdy przywozimy z nich 5 punktów więc myślę, że jest to dobry dorobek.

To ważne punkty dla mojego zespołu– mówił na pomeczowej konferencji trener GKS-u, Jarosław Skrobacz

Myślę, że fajna pierwsza połowa w naszym wykonaniu. Myślę, że po nas było momentami widać, że to jest 3 wyjazdowy mecz  w tym tygodniu i były takie momenty, że broniliśmy się bardzo głęboko, ale na szczęście udało się wyprowadzić kilka ataków, z których jeden zakończyliśmy bramką i zwycięstwem. To są bardzo ważne punkty dla nas, bo łapiemy ten oddech i powinno nam być z każdym spotkaniem dużo łatwiej.

Najbliższy piątek (12.04.) jastrzębianie zagrają u siebie z trzecią w tabeli Stalą Mielec.

Garbarnia Kraków – GKS Jastrzębie 0:1 (0:0)
Bramka: Ali 77.

Garbarnia: Marcin Cabaj – Paweł Pyciak, Arkadiusz Garzeł, Krzysztof Kalemba, Remigiusz Szywacz – Szymon Kiebzak (85. Maciej Firlej), Marek Masiuda, Kamil Słoma, Patryk Serafin (70. Filip Wójcik), Kamil Włodyka – Tomasz Ogar.

GKS: Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Kamil Szymura, Dawid Gojny – Maciej Spychała, Marek Mróz, Damian Tront, Krzysztof Gancarczyk (60. Farid Ali), Kamil Jadach (72. Patryk Skórecki) – Kamil Adamek (83. Jakub Wróbel).

Żółte kartki: Masiuda, Garzeł – Kulawiak, Tront.