Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Drukarki 3D w Zespole Szkół numer 6 w Rybniku. W czym pomogą uczniom? [FOTO,WIDEO]

Facebook Twitter

Uczniowie Rybnickiego Centrum Edukacji Zawodowej produkują drukarki 3D i je sprzedają. Pierwsze dwa egzemplarze trafiły do Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku- Boguszowicach. Tam niepełnosprawni uczniowie będą produkować gadżety.

Na szkolnych warsztatach, na których powstają drukarki 3D, był reporter Radio 90:

Nazwaliśmy ją sobie Pracownią Nowych Technologii, jest to nowa pracowania, dlatego, że tutaj wykonujemy elementy drukarek 3D. Taka drukarka ma tą zaletę, ze można wykonywać elementy pojedyncze, coś sobie zaprogramować i jeden element wykonać. (…) Chcemy popularyzować ten kierunek drukowania 3D, dawać innym narzędzie aby mogli się kreatywnie rozwijać. Parę lat temu było niemożliwe do wykonania, teraz każdy pomysł można zmaterializować.

– mówili Marek Bieniek wicedyrektor RCEZ oraz nauczyciel Michał Wieczorek. Dwie drukarki wyprodukowane zostały na zamówienie Zespołu Szkół nr 6. Mówi dyrektor szkoły Grażyna Adamczyk:

Od 1 września prowadzimy w szkole nowy kierunek kształcenia, skierowany dla uczniów z niepełnosprawnościami, szczególnie z nastawieniem na osoby ze spectrum autyzmu i to właśnie w zawodzie drukarz. Myślimy, że te drukarki 3 D spełnią swoją funkcję najbardziej. Przede wszystkim chcemy drukować gadżety reklamowe (…).

Z obsługą takich drukarek nasi niepełnosprawni uczniowie bez problemu sobie poradzą – dodaje Marek Niemiec nauczyciel Zespołu Szkół nr 6:

Ja myślę, że dadzą radę. Nie jest to proces aż tak trudny. Oczywiście trudne jest pisanie programów niezbędnych do wykonywania tych wszystkich elementów, ale jeżeli chodzi o samą obsługę drukarki, to jak najbardziej podołają. Myślę, że będą zainteresowani wykonywaniem takich elementów i poszerzy to ich horyzonty.

A jak wyglądają drukarki 3D? Zobacz na filmie Przemka Niedźwieckiego:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj