Drużyna młodzików JKH GKS Jastrzębie wywalczyła mistrzostwo Polski U16!

Dokładnie w rocznicę historycznego triumfu JKH GKS Jastrzębie, młodzicy U16 wywalczyli złoty medal mistrzostw Polski. Drużyna U16 pokonała w weekend (3.04.) na Stadionie Zimowym w Tychach Niedźwiadki Sanok 5:4 po dogrywce!

Niedzielny finał był niezwykle emocjonujący:

W pierwszym kwadransie jastrzębianie dwukrotnie doprowadzili do remisu, zaś w 51. minucie mimo inicjatywy w trzeciej tercji stracili gola na 3:4. Co gorsza, w 57. minucie Jakub Slawik zdołał wybronić rzut karny egzekwowany przez Jakuba Onaka. Sprawiedliwości stało się zadość minutę później, gdy Maciej Poręba znalazł sposób na świetnego bramkarza Niedźwiadków. W dogrywce jastrzębianie poszli za ciosem i w 63. minucie strzelili decydującą bramkę, po czym dosłownie oszaleli z radości

– czytamy w relacji na jkh.pl. Gratulujemy!

JKH GKS Jastrzębie – Niedźwiadki Sanok 5:4 d. (2:2, 1:1, 1:1, d. 1:0)

5:4 Osiadły (Poręba) 62:30

JKH GKS Jastrzębie: Futryk (Michalski) – Tymcio, Onak, Pasoń, Poręba, Leszko, Lenkovskij, Wojciechowski, Zając, Osiadły, Śnieżek, Feltsirowicz, Bagiński, Mysłowski, Chrobociński, Czyż, Misiak, Gołofit.

Ten triumf wieńczy dzieło kompletu zwycięstw w Mistrzostwach Polski do lat 16. Podopieczni trenera Mariusza Bernackiego w fazie grupowej pokonali Unię Oświęcim, Sokoły Toruń oraz swoich późniejszych finałowych rywali, zaś w półfinale nie dali szans Podhalu Nowy Targ.

Gratulacje Panowie! Miejmy nadzieję, że zdobycie Stadionu Zimowego przez naszych młodzików okaże się wspaniałym preludium do wywalczenia brązu przez ekipę trenera Roberta Kalabera, która szykuje się do walki o trzecie miejsce z GKS Tychy