Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Drzewo Roku 2019. Ruszył nabór!

Facebook Twitter

W ubiegły roku z naszego regionu zgłoszono dąb Mieszko i Zieloną Gruszę, oba z Kończyc Wielkich, był też platan Karol w Leszczynach. Właśnie ogłoszono nabór w kolejnej edycji konkursu Drzewo Roku.

Drzewo Roku 2018 - Klęczące drzewo z Krasnegostawu

To inicjatywa ekologów z klubu GAJA, aby zwracać uwagę na to, że drzewa są ważnym elementem naszego krajobrazu, ale też historii.

Konkurs Drzewo Roku skierowany jest do wszystkich – osób indywidualnych, stowarzyszeń, lokalnych wspólnot mieszkańców, a także placówek oświatowych, urzędów administracji państwowej i samorządowej czy grup nieformalnych. Ambasadorami konkursu są: reżyser Kazimierz Kutz, podróżniczka i pisarka Elżbieta Dzikowska oraz polski językoznawca, popularyzator wiedzy o języku polskim profesor Jan Miodek.

Na zgłoszenia jest czas do końca listopada. Wystarczy opisać historię drzewa w formularzu zgłoszeniowym i wraz ze zdjęciem przesłać go na adres e-mailowy: swietodrzewa@klubgaja.pl

Spośród nadesłanych zgłoszeń Jury konkursu do końca lutego 2019 wyłoni 16 finalistów, którzy będą walczyć o tytuł Drzewa Roku 2019. Laureatem zostanie drzewo, które zdobędzie największą liczbę głosów internautów podczas czerwcowego głosowania. Zwycięskie drzewo będzie reprezentowało Polskę w międzynarodowym konkursie Europejskie Drzewo Roku 2020.

W 2019 roku o tytuł Europejskiego Drzewa Roku powalczy Klęczące drzewo z Krasnegostawu, które zwyciężyło tegoroczną edycję konkursu w Polsce.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022