Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

DRZWI – wystawa malarstwa Niny Pukowiec

Facebook Twitter

Galeria "Oblicza" w Rybniku - to miejsce, w którym w środę (23.04.) otwarta zostanie nowa wystawa. Przygotowała ją Nina Pukowiec. Ekspozycja zatytułowana „Drzwi” jest właściwie jej pierwszym spotkaniem z barwą, której zalety i piękno na nowo odkryła uczestnicząc w zajęciach, działającej w Rybnickim Centrum Kultury, Pracowni Twórców Nieprofesjonalnych „Oblicza”.

Galeria OBLICZA, Rybnik, ul. Saint Vallier

Wernisaż 23 kwietnia 2013 r. o godz. 17.00

Wystawa czynna do 19.05.2013 r.

Głębia tajemniczej i zagadkowej przestrzeni to erupcja doznań i kreatywnych przemyśleń Niny Pukowiec. Jej prace, w których łączy przeżycia duchowe z doznaniami zmysłowymi są strukturami bogatymi w tajemnicze i zagadkowe informacje o duszy człowieka. Jej transformacje twórcze zrealizowane w pracach malarskich znakomicie służą podtekstom filozoficznym. Pani Nina, odrzucając z całą świadomością widzenie zewnętrzne działa w oparciu o widzenie wewnętrzne. Taki właśnie jest jej świat – świat nieprawdopodobnych doznań i ich zaskakująca realizacja. Marian Rak – artysta malarz.

Nina Pukowiec jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, który ukończyła parając się głównie grafiką. Ma na swoim koncie dwie wystawy zespołowe (1996) i dwie wystawy indywidualne (2009). Jest nauczycielem plastyki w dwóch rybnickich szkołach, w jednej z nich prowadzi pracownię gliny dla dzieci, zajmuje się również rzeźbą, poezją i pisarstwem, głównie historycznym. Aktualna wystawa zatytułowana „Drzwi” jest właściwie jej pierwszym spotkaniem z barwą, której zalety i piękno na nowo odkryła uczestnicząc w zajęciach, działającej w Rybnickim Centrum Kultury, Pracowni Twórców Nieprofesjonalnych „Oblicza”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2020