Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Duża impreza biegowa w Żorach. Miasto zaprasza na bieg uliczny

Facebook Twitter

Znów pobiegną. Ruszyły zapisy na 14. Żorski Bieg Uliczny. W tym roku ma się on odbyć 17 października. To największa i najważniejsza impreza w mieście, i jedna z największych imprez biegowych w regionie.

Od lat przyciąga na start wielu miłośników biegania od amatorów po profesjonalistów. Przez ostatnich 13 lat wystartowało tam już łącznie prawie 15 tysięcy osób, zwykle w dwóch odsłonach: biegu po zdrowie i biegu głównym.

Chcemy kontynuować tę tradycję

– mówi dyrektor żorskiego MOSiR-u, Marek Utrata

Marek Utrata: To byłaby już 14. edycja biegu, przypomnę, że w zeszłym roku zupełnie zmodyfikowana forma biegu. Nie było biegu głównego, biegaliśmy tylko po zdrowie – bo to jest druga część naszej imprezy. Biegaliśmy tylko po Parku Cegielnia, czyli nie wykorzystywaliśmy dróg. W tym roku jesteśmy zdeterminowani, postanowiliśmy bieg zorganizować, nie wiemy czy się uda w tej formie, którą na dzisiaj planujemy, ale od czegoś rozpoczynamy.

Jak miałaby wyglądać impreza?

Marek Utrata: Zakładamy, że w każdym biegów będzie limit 500 osób. zakładamy, że biegamy dalej po drogach publicznych, czyli tak jak to było tradycyjnie (…)

Losowanie atrakcyjnych nagród wśród uczestników biegu odbędzie się nie po dekoracji najlepszych, ale następnego dnia, a zwycięzcy zostaną poinformowani o nagrodach. Do biegu jeszcze dużo czasu, co jeżeli w kraju zostaną wprowadzone obostrzenia?

Zapisy trwają, szczegóły znajdziecie na stronie żorskiego MOSiR-u.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj