Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Duże inwestycje drogowe w regionie bez opóźnień

Facebook Twitter

Nie ma opóźnień na drogach przebudowywanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Mimo trudności związanych z epidemią koronawirusa, są realizowane zgodnie z harmonogramem- informują służby prasowe śląskiego marszałka.

fot.P.Pyrlik/UMWS

Marszałek Jakub Chełstowski wizytował między innymi inwestycje w naszym regionie. Chodzi o budowę Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna, od włączenia do DK 45 w gminie Rudnik do granicy miasta na prawach powiatu Rybnik – etap 4 i etap 5 wschodniej obwodnicy Raciborza. Obwodnica stanowi nowy przebieg DW 935 i jest częścią Drogi Regionalnej łączącej DK 45 w gminie Rudnik z autostradą A1 w Rybniku i DK 1 w Pszczynie. Planowany termin zakończenia robót budowlanych to luty 2022 roku a wartość kontraktu wynosi 269,1 mln zł, przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej w wysokości 146 mln zł. Zaawansowanie robót budowlanych wynosi 28 proc.

fot.P.Pyrlik/UMWS

Na starcie jest przebudowa skrzyżowania DW 935 z DW 919 w Raciborzu oraz przebudowa drogi wojewódzkiej nr 935 na odcinku od Kanału Ulga w Raciborzu do skrzyżowania z DW 933 w gminie Kornowac. Realizacja inwestycji usprawni ruch między Raciborzem i Rybnikiem. Zakończenie robót budowlanych na rondzie zaplanowano na listopad 2020 roku, a dla przebudowy drogi w marcu 2022 roku. Wartość kontraktu robót budowlanych dla wykonania ronda wynosi 11,6 mln zł, a dla przebudowy drogi 91,9 mln zł. Całość finansowana jest z budżetu Województwa Śląskiego.

Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 933, na terenie powiatu wodzisławskiego (odcinek I na terenie gmin Wodzisław Śląski i Mszana o długości ok. 7,2 km) oraz na terenie powiatu pszczyńskiego (odcinek II na terenie gmin Pawłowice, Pszczyna, Suszec o długości ok. 16,1 km). Zakres inwestycji obejmuje przebudowę istniejącej drogi wojewódzkiej nr 933 wraz z budową nowego odcinka. W trakcie przebudowy zostanie wykonana nowa konstrukcja drogi, umożliwiająca przejazd pojazdów ciężarowych o naciskach osi do 11,5 tony. Łączna długość rozbudowy drogi na obu odcinkach wynosi ok. 23,3 km. Termin zakończenia robót budowlanych zaplanowano na koniec października 2021 roku. Wartość kontraktu wynosi 218,3 mln zł, przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej o wartości 121,2 mln zł. Zaawansowanie robót budowlanych to 10,9 proc.

fot.P.Pyrlik/UMWS

Najbardziej zaawansowane są prace na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 939 przy ul. Cieszyńskiej z ul. Zdrojową i Sznelowiec w Pszczynie. I Zakończenie robót budowlanych jest przewidziane na koniec października 2020 roku. Wartość kontraktu wynosi 4,7 mln zł, finansowana w całości z Budżetu Województwa Śląskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj