Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Duże problemy na Mikołowskiej. Kierowcy stoją w ogromnych korkach

Facebook Twitter

Trwa remont ulicy Mikołowskiej w Rybniku. Kierowcy narzekają na ogromne korki. Przypomnijmy, to jedna z ważniejszych dróg w mieście, która prowadzi w kierunku Czerwionki-Leszczyn, a dalej do węzła autostrady A1 w Bełku.

O problemach na Mikołowskiej piszecie do Radia 90 w mailach, dzwonił także jeden z naszych słuchaczy, Roland:

Przypomnijmy, że na ulicy Mikołowskiej zdzierany jest asfalt, a później kładziony będzie nowy. Ruch odbywa się tam wahadłowo. Czy jest szansa by zmniejszyć utrudnienia dla kierowców?

Nie ma możliwości, by remont ulicy Mikołowskiej był przeprowadzany nocą. Musimy to jakoś przeżyć

– odpowiada Lucyna Tyl z Urzędu Miasta Rybnika, pytana przez nas, czy jest szansa na zmniejszenie utrudnień dla kierowców.

Trwa remont tej drogi, niestety prace prowadzone są w ciągu dnia, a ruch odbywa się wahadłowo. Kierowcy stoją w gigantycznych korkach:

Radio 90: Kierowcy mówią o 40 minutowym czasie oczekiwania na wjazd i pytają: czy jest możliwe aby te prace były przeprowadzane w nocy?

Lucyna Tyl: Nie ma możliwości prowadzenia tych prac nocą. Na ulicy Mikołowskiej nie ma oświetlenia ulicznego i nie ma tam sieci elektrycznych. Prowadzenie prac nocą nakładałyby na wykonawcę zorganizowanie sobie dodatkowego oświetlenia, co z naszego punktu widzenia bardzo by podniosło koszty tej inwestycji, stąd decyzja o prowadzeniu prac w dzień.

Dlatego też Lucyna Tyl z biura prasowego Urzędu Miasta apeluje w rozmowie z Arkadiuszem Żabką do kierowców o cierpliwość:

Cierpliwość kierowców będzie jeszcze potrzebna przez około 1,5 miesiąca. Trudno powiedzieć, bo pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Mają tutaj znaczenie warunki atmosferyczne. Apelujemy do kierowców o cierpliwość, trzeba to przeżyć. Jeżeli jest możliwość, to zachęcamy do korzystania z alternatywnych dróg.

Koszt prowadzonych prac polegający na wymianie nawierzchni to około 1 miliona złotych. Ulica Mikołowska remontowana jest od skrzyżowania z ulicą Sosnową do granic miasta.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj