Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Duże zmiany na licznych stanowiskach w Rybniku. Kto odejdzie i dokąd? Kto kogo zastąpi?

Facebook Twitter

Zmiany w rybnickiej kulturze i sporcie, ale także w działalności służb komunalnych i zieleni miejskiej. To plany władz Rybnika na nowy rok. Od stycznia przyszłego roku dyrektorem Teatru Ziemi Rybnickiej ma być Michał Wojaczek, dotychczasowy szef Domu Kultury w Chwałowicach.

Adam Świerczyna z kolei, który przez ostatnie kilkanaście lat kierował teatrem ma zostać dyrektorem chwałowickiego Domu Kultury. Dom Kultury w Niewiadomiu połączony ma być z Zabytkową Kopalnią Ignacy, a szefowa placówki Aleksandra Liniany-Zejer ma zostać dyrektorem Domu Kultury w Boguszowicach, gdzie dyrektor ze względów zdrowotnych nie może dalej pełnić swojej funkcji. Prezydent Rybnika potwierdza, że były już wstępne rozmowy:

Ale to nie koniec zmian planowanych przez ekipę Piotra Kuczery. Jak dowiaduje się  nieoficjalnie Radio 90, władze Rybnika chcą połączyć Rybnickie Służby Komunalne z Zarządem Zieleni Miejskiej, połączony ma zostać również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z ośrodkiem Bushido. Tych planów na razie władze Rybnika nie potwierdzają:

Czemu mają służyć zmiany? Odpowiedzi na to pytanie jeszcze nie ma.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj