Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pożar w Stanicy opanowany. W zakładzie, w którym produkowane są opakowania foliowe [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Duży pożar w Stanicy w gminie Pilchowice. Ogień pojawił się w hali zakładu, w której produkowane są opakowania foliowe. Budynek ma powierzchnię około 900 metrów kwadratowych, było duże zadymienie. "Teraz sytuacja jest już opanowana"- słyszymy od strażaków.

Informacja o zdarzeniu przy ulicy 1 maja dotarła do nas o 4.24, to było zgłoszenie o dymie wydobywającym się spod dachu piętrowego budynku firmy.

– mówi Radiu 90 kapitan Damian Dudek, rzecznik Straży Pożarnej w Gliwicach. Potwierdzono gęsty dym w tym miejscu, teraz jest tam 16 jednostek Straży Pożarnej.

Damian Dudek: Po rozpoznaniu ustalono, że pożarem objęte są maszyny do produkcji opakowań foliowych. Sytuacja jest już opanowana, działania polegają teraz na oddymieniu pomieszczeń. W pobliżu tego budynku, przylegał do zakładu budynek jednorodzinny, mieszkały w nim 4 osoby. Te osoby ewakuowały się przed przybyciem straży pożarnej.

Akcja strażaków trwa. Strat jeszcze nie oszacowano. Nie ustalono też przyczyny wybuchu ognia:

Damian Dudek: Tak jak w przypadku strat za wcześnie o tym mówić, dopiero po zakończeniu akcji będziemy w stanie ustalić prawdopodobną przyczynę pożaru. Tu pomoże nam policja.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj