Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Duży sukces piłkarki nożnej TS ROW Rybnik

Facebook Twitter

Justyna Siwek zdobyła wraz z reprezentacją Polski tytuł Mistrzyń Europy w futsalu kobiet niesłyszących. Polki wywalczyły złoto na czempionacie, który rozgrywany był w fińskim Tampere. Justyna Siwek była podporą naszej kadry, strzelając w całym turnieju 9 bramek.

Fot. facebook.com

Nasza reprezentacja kolejno pokonała Finki (14:1), Szwedki (6:2) i Francuzki (8:1). W ćwierćfinale rozgromiła Rosjanki wygrywając 12:2, a w półfinale pokonała faworyzowaną Hiszpanię 3:1. Finałowy mecz z Niemkami był bardzo zacięty, Polki przegrywały 4:5, ale na 30 sekund przed końcem meczu bramkę wyrównującą strzeliła właśnie piłkarka TS ROW-u Rybnik. W doliczonym czasie gry nasze futsalistki zdobyły gola dającego im tytuł.

Dla Justyny Siwek to nie pierwszy medal w karierze, w minionym roku zdobyła także z kadrą srebro na Olimpiadzie Głuchych w Turcji. Co ciekawe, do reprezentacji jest powoływana jako zawodniczka Szczecińskiego Klubu Sportowego Głuchych „KORONA”, ale na co dzień reprezentuje TS ROW, który zasiliła w tym sezonie przychodząc z GKS-u Katowice. Zawodniczka z powodzeniem występuje w rozgrywkach ligowych na trawie i w hali.

Kibice będą mogli zobaczyć Justynę Siwek najprawdopodobniej w najbliższym meczu futsalowego TS ROW-u, w niedzielę (23.12.) rybniczanki będą podejmowały w hali „ekonomika” Rekord Bielsko-Biała.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022