Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

DW 942 w Wiśle do przebudowy

Facebook Twitter

Do połowy października 2021 roku ma potrwać przebudowa Drogi Wojewódzkiej 941 w Wiśle. Prace, na które w grudniu podpisano umowę w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Katowicach, rozpoczną się wiosną.

Chodzi o ponad 5- kilometrowy odcinek, od miejsca, gdzie kończy się obwodnica Ustronia do ronda na skrzyżowaniu z drogą 942, to tzw. rondo na Oazie. Trasa będzie rozebrana i wybudowana od nowa. Kosz inwestycji wyniesie blisko 100 milionów złotych. Już dziś wiadomo, ze inwestycja będzie się wiązała ze sporymi utrudnieniami: ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Jak podaje ZDW, wykonane będą m.in. następujące prace:

  • przebudowa jezdni głównej drogi wojewódzkiej nr 941,
  • budowa odcinków chodników, ciągów pieszo-rowerowych, ścieżek rowerowych,
  • przebudowa zjazdów do posesji.

Przebudowane będą dwa mosty i konstrukcje oporowe. Wykonane będą także roboty kolejowe w postaci przebudowy przejazdów kolejowych i towarzyszącej infrastruktury. Przebudowane i zbudowane będą elementy uzbrojenia terenu takie jak: kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, sieć wodociągowa, sieć gazowa, oświetlenie uliczne, sieć elektroenergetyczna, kanał technologiczny, sygnalizacja świetlna. W ramach robót przygotowawczych rozebrane będą elementy przeznaczone do likwidacji i dokonana będzie wycinka kolidującej zieleni. Droga ta została całkowicie przebudowana na odcinku od Wisły Głębiec do przełęczy Kubalonka w roku 2009. W kolejnych latach wykonano średnie remonty nawierzchni DW 941 po drugiej stronie przełęczy Kubalonka, w kierunku Trójwsi. W Wiśle wybudowano nowy most na rzece Wisła w ciągu DW 942 i wymieniono nawierzchnię na tej samej drodze od Wisły do przełęczy Salmopolskiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj