Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dwa areszty:  jeden dla sklepowego złodzieja, drugi dla sprawcy rozboju

Facebook Twitter

Obie sprawy są z Żor. Mężczyźni działali w warunkach powrotu do przestępstwa, niemalże tuż po opuszczeniu więziennych cel.

21-latek dwa miesiące temu ledwo co opuścił areszt śledczy, a już po tygodniu zaczął ponownie kraść. Jego łupem padały głównie słodycze i alkohol, które wynosił z popularnych sieciówek, nie płacąc za nie. Łącznie straty wyrządzone przez złodzieja oszacowano na ponad 3 tys. złotych, a ostatniej z kradzieży dopuścił się w tym tygodniu.

Młody złodziej tym razem wpadł na kradzieży perfum, został zatrzymany i usłyszał zarzuty. W sumie kryminalni udowodnili mu, że od kwietnia br. dopuścił się kilkunastu kradzieży sklepowych. 21-latek działał w warunkach powrotu do przestępstwa, a z popełniania czynów zabronionych uczynił sobie stałe źródło dochodów.

Dzisiaj (12.06.) sąd w Żorach tymczasowo aresztował go na 3 miesiące, podobnie jak 47-latka, który dopuścił się rozboju.

47-latek został zatrzymany z kolei w środę (10.06.) przez kryminalnych z Żor na terenie powiatu raciborskiego, gdzie wyruszył po dokonaniu przestępstwa. Wcześniej przywłaszczył sobie portfel należący do 51-letniej kobiety, w którym znajdowały się dokumenty i pieniądze. Kiedy pokrzywdzona próbowała odzyskać swoje mienie 47-latek zaczął uderzać ją pięściami po głowie, plecach i rękach, zaatakował także mężczyznę który stanął w obronie kobiety. Jak się okazało 47-latek działał również w warunkach powrotu do przestępstwa, krótko po tym, jak na początku czerwca tego roku opuścił więzienne mury.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj