Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dwa dni rowerowych zmagań na OWN-ie w Jastrzębiu-Zdroju [FOTO]

Facebook Twitter

Rywalizowali i mali, i duzi. Amatorzy i profesjonaliści. Trasa była wymagająca, pogoda nie zawsze była ich sprzymierzeńcem. Za nami zawody "JBG-2 Pressingowa Petarda Jastrzębie-Zdrój, Puchar Polski w Kolarstwie Górskim XCO", jakie rozegrano na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego w Jastrzębiu.

To impreza wpisana do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI co znacznie podnosi jej prestiż i pozwala zdobywać zawodnikom międzynarodowe punkty rankingowe.

Tomasz Kubala: W sobotę oczywiście te główne przygotowania całej trasy były trudne ze względu na warunki atmosferyczne, musieliśmy duże siły zmobilizować, żeby to jednak się odbyło, ale z biegiem czasu się to poprawiało. Na te główne wyścigi wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Musimy sobie zdawać sprawę, że to jest trudna trasa i zawody są na wysokim poziomie. Każdy chce wygrać, każdy chce się pokazać jak najlepiej. Czasami dochodzi do wypadków, ale jest opieka medyczna i wszyscy zostają opatrzeni i są odpowiednio zaopiekowani. Pętla około 4 km pokonywana wielokrotnie w zależności od kategorii. Wzniesienia, spadki, trudne elementy naturalne, sztuczne, także naprawdę się wykazać umiejętnościami technicznymi.

-mówi Tomasz Kubala, prezes stowarzyszenia MTB Pressing Team, organizator zawodów.

Wśród uczestników panowała atmosfera zdrowej rywalizacji i przede wszystkim chęć dobrej zabawy:

A wzdłuż trasy ustawieni najwierniejsi kibice, rodzice:

W kategorii junior Puchar Polski zdobył Mateusz Szyszko z Warszawskiego Klubu Kolarskiego:

Mateusz Szyszko: Ta trasa mi się bardzo podobała, odpowiadała moim preferencjom. Pogoda również się wyklarowała, błota zbytnio nie było. Super się bawiłem i wygrałem dzisiejszy wyścig.

Radio 90: Były jakieś niebezpieczne sytuacje?

Mateusz Szyszko: Tuż po starcie była kraksa. Zawodnik z Czech wywrócił się na jednym elemencie technicznym, ale mi się udało uniknąć tej kraksy i dalej pojechać. Szczególnie przy wjeździe do lasu się ścieżka zwęża i wtedy trzeba uważać, żeby tam znaleźć pozycję i pilnować tego, aby się nie wywrócić.

Radio 90: Poza tymi trudnymi elementami, to jest wielka frajda.

Mateusz Szyszko: Z pewnością […] Ten Puchar Polski był dla mnie okazją do treningu i do zabawy. Świetnie się tutaj bawiłem i jestem bardzo zadowolony, że udało mi się zwyciężyć. Gdzieś tam w czołówce światowej również przyjeżdżam i mam nadzieję powalczyć na mistrzostwach Europy.

Radio 90: Ten trening jest bardzo intensywny, to jest codzienna jazda na rowerze?

Mateusz Szyszko: Tak, żeby być na światowym poziomie, trzeba już codziennie trenować. Oprócz roweru jeszcze bieganie, siłownia i ćwiczenia na koordynację ruchową.

Mateusz Szyszko z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Zdobył Puchar Polski w kategorii junior

Więcej zdjęć poniżej.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj