Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dwa dodatkowe punkty szczepień w powiecie cieszyńskim. Gdzie powstaną?

Facebook Twitter

W powiecie cieszyńskim mają powstać dwa dodatkowe punkty szczepień: w Skoczowie i w Cieszynie. Starosta cieszyński chce uruchomić taki punkt w sali gimnastycznej Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ulicy Góreckiej w Skoczowie, a burmistrz Cieszyna proponuje Halę Widowiskowo- Sportową.

W Skoczowie punkt szczepień miałby powstać w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ulicy Góreckiej. Mówi rzeczniczka powiatu cieszyńskiego Sylwia Pieczonka:

Sylwia Pieczonka: Jest to miejsce wybrane dlatego, że na ten moment, jest tam bardzo dogodny dojazd z każdego miejsca z powiatu cieszyńskiego. Każdy zainteresowany będzie mógł dojechać i się zaszczepić, ponieważ obok niedaleko jest przystanek autobusowy, jak również nowo powstała stacja PKP Bajerki.

Z kolei burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz, chce by takie miejsce powstało również w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków:

Gabriela Staszkiewicz: Podjęliśmy decyzję, że zgłaszamy naszą halę  widowiskowo- sportową, która wydaje się być w powiecie najlepszym obiektem. W tej chwili trwa rozmrażanie lodu, do sali mamy kilka wejść, można spokojnie to zorganizować, to miejsce znajdujące się poza samym centrum Cieszyna, z dobrym dojazdem, z parkingiem, gdzie można poczekać. Duży obiekt zapewniający bezpieczeństwo. Zaproponujemy to miejsce, bo sobie nie wyobrażam, by takiego miejsca nie było w Cieszynie.

Przypomnijmy: rząd chce, by to samorządy właśnie zaangażowały się w tworzenie miejsc szczepień przeciw Covid- 19 w ramach przyspieszenia Narodowego Programu Szczepień.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj