Dwa medale szpadzistek RMKS Rybnik na mistrzostwach Europy Młodzieżowców

Dobry występ szpadzistek RMKS Rybnik na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców. Zawody odbyły się w odległej Turcji.

RMKS Rybnik

Dwa medale szpadzistek RMKS Rybnik na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców. W pierwszym dniu zawodów (01.06) w tureckiej Antalyi po srebro indywidulanie sięgnęła Gloria Klughardt. Zawodniczka RMKS  Rybnik w drodze do finału wygrała 4 pojedynki. W walce o złoto lepsza okazał się jednak Włoszka Gaia Caforio, która zwyciężyła 15:9.

Dodajmy, że druga z zawodniczek RMKS-u, Kinga Zgryźniak zajęła w mistrzostwach wysokie, 11 miejsce. Czempionat zakończyła dzisiaj (04.06) rywalizacja drużynowa. W niej polskie szpadzistki także stanęły na podium, zdobyły brązowe medale. Polki najpierw pewnie pokonały rywalki z Turcji (45:27) i Austrii (45:31) a w półfinale nieznacznie przegrały 43:45 z drużyną Francji.

Tym samym zespół w składzie: Gloria Klughardt, Kinga Zgryźniak, Zofia Janelli i Karolina Szymanowska zajęła trzecie miejsce. Przypomnijmy, że trenerem młodzieżowej reprezentacji polskich szpadzistek jest szkoleniowiec RMKS-u Rybnik, Artur Fajkis.