Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dwa sparingi ROW-u Rybnik

Facebook Twitter

Cały czas sprawdzają formę. Dwa sparingowe spotkania rozegrali w minioną sobotę piłkarze ROW-u Rybnik. W pierwszym meczu zmierzyli się z wiceliderem grupy 4. trzeciej ligi, Hutnikiem Kraków. Mecz wygrali 4:2, a bramkami po równo podzieli się Marcin Wodecki i Jakub Kuczera, którzy zdobyli po dwa gole.

Fot. Basia Kalisz-Gawel \ ROW Rybnik

Tego samego dnia ROW zagrał także z bezpośrednim rywalem w trzecioligowych rozgrywkach, Pniówkiem Pawłowice. Ten mecz rybniczanie przegrali 0:3. Jak grę swojego zespołu oceniał w obu meczach trener ROW-u Roland Buchała?

Zdecydowanie dzisiaj tak bardziej negatywnie- można powiedzieć- wyglądała gra z Hutnikiem. Pniówek nas zdominował, nie mogliśmy sobie poradzić i tak naprawdę zasłużona porażka 3:0. Wnioski do wyciągnięcia i kończymy podział na dwie równe drużyny. Daliśmy pograć bardzo dużej ilość młodych zawodników. Wiemy na co, kogo stać, teraz już spróbujemy budować pierwszą jedenastkę i osiemnastkę tak naprawdę pod pierwszy mecz ligowy i pod pierwszy mecz pucharowy. Widać z każdym treningiem, że idziemy w dobrym kierunku. Te wszystkie mecze kontrolne też pokazują, że ten kierunek jest dobry i tak naprawdę dzisiaj tylko Pniówek nas zweryfikował. Jeszcze bardziej musimy się skupić na robocie i na tym się też skupimy.

Dla piłkarzy Pniówka wygrana z ROW-em Rybnik była czwartą w pięciu rozegranych dotychczas spotkaniach. Gole w meczu strzelali Mateusz Szatkowski, Rafał Adamek i Szymon Ciuberek. Zadowolony z postawy swojego zespołu był trener Pniówka, Grzegorz Łukasik:

Wróciliśmy z obozu i myślę, że jeszcze gdzieś to zmęczenie ma przełożenie. W czwartek wróciliśmy to tak naprawdę mieliśmy wolne, ale widać po chłopakach, że jeszcze nie są w takiej dyspozycji. Cieszy gra, bo rzeczywiście parę sytuacji było fajnych, ale też patrzymy na to przez pryzmat sytuacji niestrzelonych, bo stworzyliśmy naprawdę w drugiej połowie trzy sytuacje takie, które trudno zmarnować, a jednak nie zdobyliśmy z tego bramki, ale zwycięstwo cieszy. Wiadomo, że zweryfikuje wszystko liga, sparingi i są jakby fazą do przygotowania się do tej ligi. Cieszy to, e potrafimy wygrywać, ale mam nadzieję i wierzę w to, że będzie tak samo w lidze.

W środę (12.02.) Pniówek rozegra kolejną grę kontrolną, tym razem z czwartoligową Unią Książenice, z tym samym rywalem dwa dni później zmierzy się ROW Rybnik.

ROW 1964 Rybnik – Hutnik Kraków 4:2 (1:0)
1:0 Jakub Kuczera
2:0 Marcin Wodecki
2:1 Patryk Matysek
3:1 Marcin Wodecki
3:2 Filip Handzlik
4:2 Jakub Kuczera

ROW 1964 Rybnik:
Testowany – Marek Krotofil, Piotr Pacholski (46′ Bartosz Kunat), Szymon Jary, Oliwer Grabczyński, Bartłomiej Polok, Radosław Dzierbicki, Testowany II, Dawid Niedźwiedźki (46 ‘Jakub Pochcioł), Marcin Wodecki, Jakub Kuczera.

ROW 1964 Rybnik – GKS “Pniówek-74” Pawłowice 0:3 (0:1)
0:1 Mateusz Szatkowski 44′
0:2 Rafał Adamek 85′
0:3 Szymon Ciuberek 87′

ROW 1964 Rybnik:
Kewin Paszek (46′ Testowany I) – Jan Janik, Piotr Jakubowsk, Aleksander Folmert, Przemysław Szkatuła, Kamil Spratek, Konrad Warmiński (70′ Testowany II), Szymon Kuzior, Dawid Plizga, Yaroslav Baranskyi, Wiktor Piejak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022