Dwa zwycięstwa hokeistów JKH GKS Jastrzębie

Dwa wyjazdowe zwycięstwa odnieśli w miniony weekend hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. Zespół nie zgarnął jednak kompletu punktów. Blisko 30 rzutów karnych potrzeba było, by wyłonić zwycięzcę w meczu przeciwko Ciarko Sanok.

W regulaminowym czasie gry był remis 2:2. Jastrzębianie dwukrotnie musieli odrabiać straty, udało się to po golach Radosława Sawickiego i Marka Hovorki. Ponieważ dogrywka nie przyniosła rezultatu, zarządzono rzuty karne. Wygrał je 2:1 JKH GKS, a dwukrotnie do bramki sanoczan trafiał Kanadyjczyk Zackary Philips.

Wczoraj (31.01.) jastrzębianie zmierzyli się natomiast z GKS-em Katowice. Mecz zakończył się ich zwycięstwem 4:2. Już po dwóch tercjach prowadzili 3:0 po dwóch golach Radosława Sawickiego i jednym trafieniu Dominika Pasia. W trzeciej odsłonie meczu wynik podwyższył Martin Kasperlik, na co gospodarze odpowiedzieli tylko dwoma trafieniami.

Zatem po weekendzie zespół z Jastrzębia dopisał do swojego konta 5 punktów i nadal przewodzi w tabeli Polskiej Hokej Ligi. W najbliższy piątek wielki finał Pucharu Polski, którego obrońcą jest właśnie JKH GKS. Na lodowisku w Katowicach przeciwnikiem będzie Unia Oświęcim.

Ciarko STS Sanok – JKH GKS Jastrzębie 2:3 k. (1:1, 0:0, 1:1, d. 0:0, k. 1:2)

1:0 Witan (Florczak, Filipek) 05:43
1:1 Sawicki (Phillips, Sevcenko) 16:40 5/4
2:1 Kameneu (Viikila, Shivonen) 52:57
2:2 Hovorka (Phillips, Urbanowicz) 57:50 5/4
2:3 Phillips 65:00 (decydujący karny)

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Sevcenko, Kostek, Urbanowicz, Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski, Wałęga, Paś, Sołtys – Gimiński, Michałowski, Pelaczyk, Jarosz, Wróbel.

Strzały: 23 – 52 Kary: 8 min – 8 min

31 stycznia 2021, Katowice, 17:00 GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

0:1 Sawicki (Paś, Jass) 09:01 5/4
0:2 Paś (Wałęga, Horzelski) 20:58
0:3 Sawicki (Górny) 22:26
0:4 Kasperlik (Sawicki, Michałowski) 46:18
1:4 Paszek (Pasiut, Fraszko) 50:45
2:4 Paszek 54:21

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Sevcenko, Kostek, Urbanowicz, Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski, Wałęga, Paś, Sołtys – Gimiński, Michałowski, R. Nalewajka, Wróbel, Ł. Nalewajka.