Dwa zwycięstwa hokeistów JKH GKS Jastrzębie

To był udany weekend dla hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie. Wygrali oba spotkania. W piątek (20.11.) podejmowali na Jastorze Energę Toruń. Po zaciętym spotkaniu zwyciężyli 6:5.

Początek meczu był wyrównany, do połowy drugiej kwarty utrzymywał się remis 2:2. Później gospodarze strzelili trzy gole i wydawało się, że spotkanie mają pod kontrolą, Energa grała jednak ambitnie i wyrównała. O wygranej JKH GKS-u przesądził strzelony na 5 minut przed końcem meczu gol Kamila Wróbla.

Dzięki temu zwycięstwu JKH GKS zapewnił sobie drugie miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi, po dwóch rundach sezonu zasadniczego. To oznacza, że będzie gospodarzem półfinałowego spotkania Pucharu Polski w którym zmierzy się właśnie z Energą Toruń.

Dodajmy, że w niedzielę jastrzębianie bez problemu pokonali 4:2 Zagłębie Sosnowiec. Teraz zespół czekają trzy wyjazdowe mecze o ligowe punkty. Kolejno ze Stoczniowcem Gdańsk, (27.11.), GKS-em Tychy (29.11.) i Re-Plast Unią Oświęcim (04.12.).

20 listopada 2020, Jastrzębie-Zdrój, 18:00

JKH GKS Jastrzębie – Energa Toruń 6:5 (2:1, 2:1, 2:3)
0:1 Szabanow (Gusevas, Bondaruk) 13:33 5/4
1:1 Kaspelik (Hovorka, Klimiczek) 19:02
2:1 Phillips (Hovorka, Urbanowicz) 19:39
2:2 Osipow (Saloranta, Podsiadło) 23:24 5/4
3:2 Hovorka 33:49
4:2 Rac (Bryk) 39:55