Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dwaj seryjni włamywacze z Czech zatrzymani przez krzyżanowickich policjantów

Facebook Twitter

Do licznych kradzieży dochodziło między od 3 do 19 grudnia 2017 roku również na terenie Krzanowic. Sprawcy z różnych samochodów kradli głównie elektronarzędzia oraz dokumenty. Właściciele wycenili straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mężczyźni wpadli ponad tydzień temu, w czasie kontroli drogowej między Roszkowem a Krzyżanowicami. To 36 i 37-latek.

Pierwsze ustalenia śledczych z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach wskazywały, że sprawcami prawdopodobnie są obcokrajowcy. Dzięki współpracy z czeską policją, śledczy ustalili tożsamość sprawców.

Przełom nastąpił 19 stycznia, kiedy policjanci na trasie Krzyżanowice – Roszków, zatrzymali do kontroli drogowej forda mondeo na czeskich numerach rejestracyjnych. Wtedy to rozpoznali osoby znajdujące się w pojeździe, jako typowane do szeregu włamań.

Zatrzymani dwaj obywatele Czech w wieku 36 i 37 lat trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni od śledczych usłyszeli już cztery zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi im nawet 10 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj